Bouřlivou diskusi mezi krajskými zastupiteli způsobilo jmenování Tomáše Hybnera, bývalého karlovarského náměstka (ČSSD), uvolněným krajským zastupitelem s padesátitisícovým platem měsíčně. Na starosti bude mít čerpání peněz z evropských fondů, regionální rozvoj, poradenství bytové politiky a podporu a rozvoj mikroregionů.

Opozice, ODS a Alternativa hlasitě protestovala, za veřejnost se proti Hybnerovu jmenování postavil Otmar Homolka (O co jim jde).

Krajská koalice ČSSD a KSČM ale Hybnera tvrdě hájila a svými hlasy odmítla návrh Luboše Orálka (ODS) na tajné hlasování.

„Tomáš Hybner přinese peníze pro další rozvoj kraje,“ zdůraznil radní Jaroslav Bradáč a zastupitel Jakub Pánik se ohradil, že v případě Hybnerova jmenování uvolněným krajským zastupitelem nejde o trafiku ani stafáž. „Potřebujeme tvořivé lidi a karlovarský magistrát bude ještě vzpomínat na lidi, kteří byli schopni přinést městu peníze z dotačních fondů,“ vzkázal městské vládnoucí koalici.

Snad nejostřeji Hybnerovo jmenování kritizoval Otmar Homolka. „Jak zdůvodníte nárůst peněz, náklady na Hybnera budou přibližně činit milion korun ročně. A to v době, kdy státní i veřejná správa má šetřit. Pokud kolegovi chcete zřídit místo uvolněného zastupitele a postarat se o něj, pak si snižte platy a zachraňujte ho ze svého,“ obul se do vedení kraje.

Bohdan Havel (Alternativa) zdůraznil, že kraj není v situaci, aby si mohl dovolit plýtvat veřejnými prostředky. „Práci mají především úředníci, a politická reprezentace je pouhá stafáž. Přesto zřizujete další uvolněnou placenou funkci, která není kryta rozpočtem pro příští rok. Je to pouhá trafika pro někoho, kdo neuspěl v komunálních volbách,“ vytkl krajským radním.

Radomil Gold (ODS) chtěl zase vědět, jaká bude obsahová náplň Hybnerovy práce. „Regionální operační programy jsou v běhu a čekají nás výzvy na dočerpání peněz. Toť vše. Ptám se, zda finanční prostředky na tuto pozici přinesou kraji více peněz,“ obrátil se s dotazem na hejtmana Novotného. „Pokud Hybner peníze nepřinese, vyhodíme ho,“ suše odpověděl hejtman.

Hybnera se zastal i Josef Murčo (KSČM), jenž zdůraznil, že jde o člověka, který má se získáváním evropských peněz zkušenosti. „Má i kontakty a odbornost. Je to krok dobrým směrem,“ uvedl.

Radní Jaroslav Brádáč (ČSSD) Hybnerovu práci shrnul slovy, že bude profesionálním sháněčem peněz.
Tomáš Hybner pak zastupitelům sdělil, že kromě evropských peněz se chce věnovat cestovnímu ruchu, surovinové politice a založit agenturu pro lázeňství.