Ostrá výměna názorů mezi koalicí a opozicí čeká krajské zastupitele na jednání 30. ledna. Hnutí ANO s SPD a VOK vyzvaly vedení kraje, aby na program jednání byl dodatečně zařazen bod o odvolání Jindřicha Čermáka (Piráti), radního pro školství, pro jeho údajnou nekompetentnost a aroganci. Jindřich Čermák výtky odmítá.

Spor mezi nimi se vyhrotil kvůli bazénu v Domově mládeže v Karlových Varech, který chtěl kraj na konci roku zavřít, zatímco opozice je proti a tvrdí, že bazén je plně funkční.

„Jindřich Čermák, který je radním za Českou pirátskou stranu, za dva roky vládnutí neudělal vůbec nic, nedokáže odpovídat na naše otázky, nedokáže vyřešit jeden problém a školství se za dva roky nikam neposunulo,“ píší ve výzvě předsedkyně zastupitelských klubů Jana Mračková Vildumetzová (ANO), Karla Maříková (SPD) a Jana Pokorná (Volba pro kraj, VOK).

Momenty z druhého kola prezidentských voleb v Karlovarském kraji.
Politolog: Za výhru Babiše může špatná úroveň kraje. Volby vyvolaly řadu vtipů

Za vrchol absolutně nevhodného chování radního Čermáka považují jeho výrok, že i kdyby tam měl pěstovat žampiony, tak bazén zavře. Řekl to za přítomnosti krajské zastupitelky Jaroslavy Brožové Lampertové (ANO).

Jindřich Čermák ale výtky s nadhledem odmítá s tím, že hovořil v nadsázce. Právo opozičních kolegů navrhnout jeho odvolání je podle něj nezpochybnitelné.

„Podložit ho však nepochopeným vtipem, to už připomíná absurdní divadlo. Problematika bazénu byla několikrát projednávána a diskutována v rámci vedení Karlovarského kraje, a rozhodně tak nešlo o svévolné rozhodnutí. Bylo podloženo snahou o zmodernizování domova mládeže, který ubytovává 600 studentů, kteří navštěvují některou z krajských středních škol,“ zdůraznil radní Čermák.

Přesto ANO, SPD a VOK budou trvat na jeho odvolání. „Jindřich Čermák je několik let opozičním zastupitelem v Karlových Varech, tak určitě ví, že opozice je tady od toho, aby upozorňovala na kroky, které jdou proti lidem. Jeho včerejší chování bylo za jakoukoliv hranou,“ tvrdí opozice.