Do 21. ročníku soutěže se v Karlovarském kraji přihlásilo 25 projektů. Nejlepší webové stránky města mají podle porotců Karlovy Vary, mezi obcemi bodovaly Tři Sekery. Kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba pak vyhrál Cheb se svou mapou sociální pomoci.

„Mapa sociální pomoci jako služba pro veřejnost vznikla v roce 2018. Byla vytvořena na námět absolventů Střední zdravotnické a vyšší odborné školy Cheb, kteří v rámci absolventské práce mapovali potřeby různých sociálních skupin,“ uvedl tajemník chebského úřadu Václav Sýkora. „Na zpracování vítězné verze pracoval odbor sociálních věcí a zdravotnictví společně s odborem informatiky a vznikla tak užitečná pomůcka pro občany, kteří potřebují řešit svoji životní situaci,“ podotkl.

Předsedou krajské poroty byl člen rady Karlovarského kraje Josef Janů. Stejně jako jeho kolegové, i on hodnotil mapu sociální pomoci kladně.

Podle něj jde o jednoduchý, zajímavě řešený rozcestník, který sice ještě má nějaké mouchy, ale veskrze je to chvályhodná aktivita.

„Všem nám, kteří jsme v denním kontaktu s občany, je více než jasné, že právě snadno dostupné informace a možnost jednoduše komunikovat s obcí či městem jsou pro občany klíčové a velmi jim usnadňují život. Díky vyhlašované soutěži Zlatý erb tak můžeme každoročně sledovat, jak se informační služby napříč regiony vyvíjí a zároveň vylepšují. Moc blahopřeji vítězům k postupu do celostátního kola a všem zúčastněným děkuji za jejich nápady a originální internetové prezentace,“ řekla během slavnostního předání cen hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová.

Její slova potvrdil také Josef Janů. „Můj subjektivní názor je zcela jasný a tím je pozitivní posun ve všech ukazatelích přihlášených webů. Zde musím účastníky soutěže pochválit a zároveň si trochu nasypat popel na svou hlavu za pomalé řešení situace kolem našeho krajského webu,“ podotkl. „Úkol je jasný, musím zařídit, abychom i krajský web, který je informačně veden velmi dobře, pozitivně posunuli v oblasti navigace a atraktivity vzhledu. Pro příští rok bych si přál účast i dalších měst i obcí a vyšší počet přihlášek v kategorii inovativních webových služeb.“

Karlovy Vary, Tři Sekery a Cheb postupují do celostátního kola. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni 1. dubna v Hradci Králové.