Čilý stavební ruch bude panovat na Střední škole živnostenské Sokolov, kde se chystá první etapa rekonstrukce sociálních zařízení. Náklady činí téměř 2, 9 milionu. Třetí etapou bude pokračovat rekonstrukce vytápění a obvodového pláště za 1, 8 milionu na SOŠ logistické a SOU Dalovice. Rekonstruovat se bude přístupový mostek do SOU stravování a služeb Karlovy Vary, jehož přestavba přijde na více než 1, 7 milionu korun.

„Všechny stavební akce jsme se snažili naplánovat tak, aby byly hotovy ještě před zahájením školního roku a nekomplikovaly organizaci vyučování," uvedl náměstek hejtmana Martin Havel.

Novou výdejnu obědů budou mít od nového školního roku k dispozici žáci sokolovského gymnázia. Její zbudování přijde na 1, 3 milionu.

Na SOŠ stavební v Karlových Varech se připravuje výměna oken za 1, 4 milionu korun. Opravy čekají také Gymnázium Cheb, kde se uskuteční výměna otvorových výplní za více než 1, 4 milionu korun.

SOŠ pedagogická, gymnázium a VOŠ Karlovy Vary má před sebou rekonstrukci sociálních zařízení za téměř 815 tisíc. K přestavbě sociálních zařízení dojde v Domově mládeže Střední lesnické školy Žlutice. Akce bude stát více než 756 tisíc korun. K opravě a nátěru dřevěných rámů oken za téměř 245 tisíc se chystají v ZŠ, MŠ a praktické škole Karlovy Vary. Na SPŠ keramické a sklářské v Karlových Varech budou řemeslníci rekonstruovat za 200 tisíc korun osvětlení učeben.