Zapojit se do akce a koupit dárek může prakticky každý, kdo se chce stát Ježíškem.

„Budeme moc rádi, když se k nám připojíte, vyberete ze seznamu dárek a pořídíte ho k Vánocům seniorům, kteří mají třeba i jen malá přání, ale nemá je kdo splnit. Ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech najdete vánoční strom a seznam přání obyvatel Domovů pro seniory a dalších zařízení. Vámi zakoupený dárek před Vánoci předám osobně já nebo kolegové z vedení kraje lidem, kteří si jej přáli,“ vysvětlila hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová s tím, že už v loňském roce si obdarování často přáli úplně obyčejné věci, jako jsou polštářky či teplé deky.

Krajským Ježíškem se můžete stát snadno. Až do 14. prosince bude umístěn ve vestibulu budovy A krajského úřadu v Karlových Varech Dvorech „Vánoční strom splněných přání“. U stromku bude přehledný seznam všech jmen a dárků, stejný přehled najdete i na krajském webu ZDE>>> nebo na facebookové stránce Karlovarského kraje.

Vyberete si nejprve toho, komu chcete dárek pořídit, a pak zavoláte na telefon 354 222 327. Domluvíte se na předání dárku. Pokud to zvládnete do dvou dnů včetně víkendů, označí se v seznamu dárek za splněný.

„Až budeme mít všechny dárky pohromadě, předáme je přímo obdarovaným. Pokud si to dárci budou přát, sdělíme seniorům, kdo přesně dárek zakoupil. Věřím, že to stejně jako loni společně zvládneme a seniory potěšíme milým vánočním překvapením,“ dodala hejtmanka.

Po shromáždění všech dárků a uplynutí lhůty rozvezou zástupci Karlovarského kraje dárky přímo obdarovaným do Domovů pro seniory, REHOS Nejdek a dalších zařízení. (pav, mel)