Lyžařská sezóna v některých zimních areálech v Krušných horách definitivně končí. Díky vydatným přívalům sněhu a kvalitním podmínkám navštívilo hory více vyznavačů zimních sportů. Vlekaři tak vydělali více peněz. O dalších investicích do modernizace ale někde nemůže být řeč.

„Potřebovali bychom umělé zasněžování. Technologie je moc drahá. Zase tolik jsme nevydělali,“ řekl Martin Vlček, člen Lyžařského oddílu Tatran Kraslice, který provozuje vleky Krajka a Saporo. V Kraslicích se podle jeho slov bude naposledy lyžovat o víkendu. „Sjezdovka je už místy prodřená. Oteplení posledních dnů udělalo své,“ doplnil. Na svazích tam leží posledních deset centimetrů sněhu. Vlekaři už v týdnu omezili provozní dobu a otevřeno je jen na večerní lyžování. O víkendu ale bude vlek spuštěný celý den. Lyžaři se tam navíc v sobotu slavnostně rozloučí se sezónou maškarním karnevalem, jehož součástí je třeba i závod na telemarkách. Start je v šestnáct hodin.

Obdobné lyžařské podmínky panují před víkendem i v horské Stříbrné. „Na sjezdovkách leží deset centimetrů sněhu. Na strmých částech je už hlína,“ informoval Jan Izák z lyžařského areálu Lišák. Na návštěvnost si během zimní sezóny nestěžoval. „Srovnal bych ji s tou předešlou,“ doplnil. Lišák se dočkal úpravy sjezdovky a například odbavovacího systému. Zda budou následovat další investice, zatím Izák netuší.

Naopak v Bublavě zůstávají podmínky velice dobré. Teplota se pohybuje kolem nuly, a tak sníh tak rychle nemizí. Na kopcích je stále přes osmdesát centimetrů sněhu a lyžovat se zcela jistě bude i v březnu. „Návštěvnost je letos velmi slušná,“ uvedl tamní vlekař Jiří Lhota.
Jak Deník včera informoval, po ukončení lyžařské sezóny se Ski–Bublava pustí do výstavby moderní sedačkové lanovky.