Město prodloužilo výběrové řízení do 3. dubna. Tři zájemci v nejužším hledáčku ostrovské radnice totiž neměl uspokojivé výsledky psychotestů. „Na toto odborné zhodnocení jsme hodně dali. Proto výběrové řízení pokračuje. Doufáme, že se přihlásí ještě dostatek kvalitních lidí,“ řekl Pavel Čekan (ČSSD), starosta Ostrova.

Ten potvrdil, že by město chtělo jasnou koncepci, kam by kultura v Ostrově měla dál směřovat. „I to byl jeden z důvodů, proč bývalý ředitel Poledníček skončil. Přestože měl dlouhý čas na to připravit kvalitní koncepci na letošní i příští rok, tak nám nic kvalitního nepředložil,“ doplnil starosta Ostrova.

Město chce podle něj dopřát lidem v budoucnu více kultury. „Rozhodně se budeme snažit v této těžké době nabídnout zajímavé kulturní zážitky. Začneme už letos, kdy nabídneme zajímavé koncerty například Tomáše Kluse či Davida Kollera. Doufáme, že až budeme mít nového ředitele, tak se kulturní život ve městě díky jeho aktivitě ještě rozšíří. Určitě uvítáme všechny zájemce, kteří se do výběrového řízení přihlásí,“ přeje si Čekan.

Výtky poslance a zastupitele Jana Bureše jsou podle Čekana bezpředmětné. „Tento krok jsme udělali jako cestu ke zkvalitnění kultury v Ostrově. Rozhodně nešlo o nějaký politický tah. Podle mě by pan Bureš jako poslanec měl mít i jiné priority než stále opakovat věci kolem domu kultury. Napadá mě například zdejší průmyslová zóna,“ řekl závěrem ostrovský starosta Pavel Čekan.