V sobotu se tam totiž koná největší chovatelská přehlídka na západě Čech. Akci s názvem Člověk, les a zvěř pořádá karlovarská divize Vojenských lesů a statků ČR (VLS).

Akce Vojenských lesů a statků, která rok od roku láká stále více návštěvníků, prezentuje tradičně v areálu myslivecké střelnice v Lučinách to nejlepší za uplynulou loveckou sezonu z honitby Hradiště rozkládající se na území stejnojmenného vojenského újezdu a v jeho okolí. Hradiště je jednou z největších ucelených honiteb ve střední Evropě.

Orel mořský je největší dravec v Česku s rozpětím křídel až 2,4 metru.
Na Toužimsku otrávili orla mořského. Zahynulo i mládě v hnízdě

Jedním z hlavních doprovodných programů je lesní pedagogika, která nabídne nejmladším účastníkům stezku plnou poznávaček a interaktivních her. „Na malé návštěvníky bude čekat Lesní lékárnička, pěší trasa s úkolem, ale také sázení stromků či lesní sporty,“ láká lesní pedagožka VLS ze západu Čech Jana Hynková. Součástí doupovské myslivecké události bude také 15. ročník soutěže mysliveckých trubačů Parforsní kňour 2018 a hlavně sokolnická show Dotkni se křídel, která sokolnictví představuje jako nehmotné kulturní dědictví ČR zapsané na seznamu UNESCO.

Organizátoři akce samozřejmě neopomenou ani gastronomické potřeby návštěvníků. Akce se odehraje v sobotu 20. května od 9 do 16 hodin v areálu střelnice VLS Lučiny u obce Doupovské Hradiště. Vstup je zdarma.