Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

'Kruháč' kvůli dopravě, či těžbě?

Dalovice - V Dalovicích probíhá v současné době diskuze nad novým územním plánem. Ten počítá i s budoucí stavbou kruhového objezdu, který by obec napojil na silnici I/13. Někteří místní obyvatelé to však vidí jako přípravu na budoucí těžbu Sedleckého kaolinu ve Všeborovicích.

23.2.2015
SDÍLEJ:

'Kruháč' kvůli dopravě, či těžbě?Foto: Vladimír Meluzín

Nový územní plán obce Dalovice je rozpracován. Na podzim roku 2014 proběhlo veřejné projednání a v současné době se ke vzneseným námitkám a připomínkám vyjadřují všechny dotčené orgány. Nejčastěji opakovaným tématem předložených připomínek k územnímu plánu je vymezení území pro případnou výstavbu sjezdu ze silnice číslo I/13 v lokalitě V Břízkách, ve směru na Karlovy Vary.

„Územní plán v žádném případě neřeší technické řešení zmiňovaného sjezdu, nelze tedy tvrdit, že se jedná o kruhový objezd. Stejně jako je v územním plánu vymezeno území pro zamýšlený obchvat Karlových Varů, i my požadujeme vymezit území pro řešení dopravní situace v obci," řekl starosta Dalovic Jiří Karas.

Podle něho je to dáno hledáním možnosti, jak do budoucna obci ulevit od hustoty dopravy. „Varianta, kterou se snažíme zakreslit do územního plánu, je vzhledem k požadovaným délkám připojovacích pruhů jediná možná," upozorňuje.

Starosta však odmítá, že by tato varianta mělo co do činění s možnou těžbou v Dalovicích.

„Toto téma bylo hlavním bodem předvolební kampaně některých stran. Bezprostředně sjezd s těžbou nesouvisí. Jsme lživě obviňováni, že chceme sjezd postavit, aby Sedlecký kaolin mohl začít těžit. Obec výstavbu sjezdu neplánuje a vzhledem k finanční náročnosti na to ani nemá," odpověděl na dotaz Karas a dodává, že v případě nechtěné těžby bentonitu ve Všeborovicích výstavba sjezdu může podstatnou část území obce ochránit .

O tom, kdy se bude o novém územním plánu hlasovat, zatím není jasno. Čeká se na vyjádření dotčených orgánů. Jejich připomínky totiž musí Dalovice akceptovat a zanést do plánu.

„Není vyloučené ani nové veřejné projednání," uzavřel starosta s tím, že plán na sjezd už předběžně zkonzultoval s Ředitelstvím silnic a dálnic a tato varianta vzešla jako jediná možnost.

Autor: Petr Toman

23.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Žáci první třídy Základní školy v Dalovicích s paní učitelkou Blankou Dietlovou.

Naši prvňáčci ze Základní školy v Dalovicích

Obal prvních Stínů nad Krušnými horami.

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Jazzfest uvede další koncert v Galerii umění Karlovy Vary

Karlovy Vary - Jazzfest 2017 je v plném proudu a jeho účastníci přivádějí své posluchače na ta nejkrásnější místa po celých Karlových Varech. Ani středeční koncert nebude výjimkou.

Futsal: Veteráni z Fut Fetu porazili mladíky karlovarské Slavie

Karlovarský kraj – Jako první na futsalové krajské scéně odstartoval během uplynulého týdne krajský přebor. Ten letos čítá sedm účastníků, kteří si to v jedenadvaceti kolech rozdají o vítěznou trofej.

III. třída: Sadov přestřílel tým Útviny a posunul se na druhé místo

Karlovarsko – Osmé kolo okresní fotbalové III. třídy přineslo vesměs vítěznou radost hostujících týmů, tedy až na dvě utkání. V prvním uspěly na domácím hřišti Potůčky, které v derby horalů porazily nedaleké Abertamy.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení