Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kruhový objezd prověří nervy občanů Drahovic

Karlovy Vary - Je to další z gigantických kruhových objezdů v Karlových Varech. Vyroste v Drahovicích a zdejší lidé se už od srpna musejí připravit na obrovské změny v dopravě. A to vyžaduje vždy pevné nervy.

23.7.2016
SDÍLEJ:

PAMÁTNÝ STROM má stavbu „kruháče“ přežít.Foto: Foto Deník mel

Křižovatka ulic Stará Kysibelská, Blahoslavova a Kollárova se totiž změní na okružní. „Výstavba kruhového objezdu bude zahájena počátkem srpna a termín dokončení byl stanoven na konec dubna roku 2017," vysvětlil Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu. Stavební práce si vyžádají uzavírky a dopravní omezení nejen v místě křižovatky, ale také v jejím okolí, a dotknou se také provozu městské hromadné dopravy, konkrétně linek 6, 24 a noční linky 51.

Okružní křižovatka bude mít vnější poloměr 14 metrů, šířka vozovky okruhu je navržena na 5,5 metru. Jednotlivá ramena budou oddělena dlážděnými ostrůvky. „Součástí stavby bude také překládka inženýrských sítí, instalace nového veřejného osvětlení a vybudování nových osvětlených přechodů pro chodce," doplnil mluvčí Kopál.

Výstavba kruhového objezdu si vyžádá i nezbytné úpravy zeleně. „V lokalitě bude pokáceno zhruba 20 stromů, které ale budou nahrazeny následnou výsadbou nové zeleně.

„Památný dub, který v prostoru budoucí okružní křižovatky roste, zůstane zachován. Kvůli minimálně stoletému stromu vysokému zhruba 20 metrů byl upraven projekt plánovaného chodníku," vysvětlil mluvčí Kopál.

ZMĚNY V MHD

Nová okružní křižovatka si vyžádá úplnou uzavírku v ulicích Stará Kysibelská, Kollárova a Blahoslavova. Objízdná trasa bude vedena po místních komunikacích ulicemi Lidická a Bezručova nebo přes Drahovickou spojku na silnici I/6. Na místních komunikacích v dané lokalitě také dojde k úpravě provozu, zejména k zákazu zastavení v ulici Blahoslavova z důvodu jejího zjednosměrnění. „Přechodná úprava provozu včetně objízdných tras bude řádně vyznačena přechodným dopravním značením," zdůraznil mluvčí Kopál.

JAK A ČÍM JEZDIT

Linka číslo 6 z centra pojede po své trase až do zastávky Drahomíra, dále nově zastaví na zastávce Prašná. Další zastávkou bude po projetí objízdné trasy Stará Kysibelská, následovat bude zastávka Východní.

Trasa linky skončí na dočasné konečné stanici Blahoslavova-Úvalská u panelových domů v ulici Úvalská. Zpět pojede autobus z ulice Úvalská přes Východní, Starou Kysibelskou a dále na svou trasu. Noční linka číslo 51 pojede po trase: Garáže MHD Mattoniho nábřeží Blahoslavova Úvalská Východní Stará Kysibelská Lidická Gagarinova Národní Slavie Nemocnice Drahomíra Vítězná Tržnice a dále po původní trase. Zastávka Drahomíra bude obsloužena až po zastávce Nemocnice.

Tyto změny se dotknou jízdního řádu uvedených linek. Vzhledem k tomu, že objízdná trasa je delší a časově náročnější, dochází u linky číslo 6 k mírným časovým posunům odjezdů autobusů po celé trase. Na lince číslo 6 dojde k prodloužení intervalů. Ve špičce z 15 minut na 17 minut, mimo dopravní špičku z 20 minut na 23 minut, o víkendech z 30 minut na 35 minut. U noční linky dochází k přesměrování, aby mohly být obslouženy zastávky původní. Upraven bude i jízdní řád linky číslo 24 na Linhart tak, aby navazoval na spoje linky číslo 6 v Doubí.

Výlukové jízdní řády budou zveřejněny na internetových stránkách Dopravního podniku Karlovy Vary, www.dpkv.cz. Telefonické informace získají cestující na číslech 353 505 353 nebo 353 224 166. Aktualizován bude i portál jízdních řádů IDOS. V přepravní kanceláři v Zeyerově ulici budou poskytovány veškeré podrobné informace. Výlukové jízdní řády budou k dostání zdarma v tištěné podobě od 3. srpna. „Provoz MHD bude monitorován, aby se zamezilo dopravním problémům, zejména na začátku nového školního roku. Cestující veřejnost bude o změnách včas informována v souvislosti s přesným zahájením stavby. Na označnících budou vylepeny výlukové jízdní řády," doplnil mluvčí.

OMLUVA ZA KOMPLIKACE

Město a Dopravní podnik se všem obyvatelům dotčené lokality, cestujícím MHD a řidičům omlouvají za dočasné omezení, snížení komfortu a komplikace spojené s výstavbou okružní křižovatky.

Autor: Ivana Kalinová

23.7.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení