S nadsázkou se dá říci, že bobování a sáňkování se během závěru těchto svátečních dnů staly novým národním sportem. Takto hodnotí poslední dny v Krušných horách například náčelník místní Horské služby Miroslav Račko. „Celé Krušné hory praskaly v posledních dnech opravdu ve švech,“ konstatoval náčelník.

Takovou situaci ještě Krušné hory nepamatují. Covid uzavřel vleky a sjezdovky zaplnily rodiny s dětmi, protože nížiny opět zůstaly o Vánocích bez sněhové nadílky. Řada lidí také vyrazila na běžky i na pěší túry. Parkoviště nestíhala a doprava kolabovala hlavně v okolí Klínovce, kam vyjelo i mnoho lyžařů. „Ano, víme o tom, že se lidé nechávají na vrchol Klínovce vyvážet auty, která na ně opět čekají pod sjezdovkou. To se asi nikomu nedá zakázat. Spíše nám vadí, když lidé parkují tam, kde nemohou, a způsobují dopravní problémy,“ poznamenal Račko.

Ilustrační foto
Nejhůře je na tom s covidem Chebsko

Také starostovi Božího Daru Janu Horníkovi tento nový fenomén nevadí. „Spíše bych uvítal, kdyby se do této turistiky zapojily i ostatní obce v Krušných horách a začaly budovat parkoviště. Vhodná místa na to jsou, ta naše už nápor lidí nezvládají,“ reagoval Horník. Situace byla v sobotu přímo v srdci Božího Daru natolik fatální, že musel požádat o pomoc dopravní policii.