„Téměř všechny tratě ve vyšších polohách, tedy ty v úrovni například Nových Hamrů, jsou sjízdné. Neupravovali jsme pouze pár kilometrů, kde není dostatek sněhové pokrývky. Konkrétně se jedná o úsek mezi Božím Darem směrem na Božídarské rašeliniště,“ informovala Eva Nduwimana, předsedkyně První krušnohorské.

Podle ní se ale situace se sněhem má ještě dnes zlepšit, velkou sněhovou nadílku čekají horalé pak v příštím týdnu.

Předsedkyně dodává, že právě díky takřka ideální sněhové vrstvě na běžkování se dá očekávat, že do hor zamíří o víkendu mnoho lidí. „Podmínky během svátků až tak dobré nebyly. Teď se teprve ukáže, kolik milovníků zimních sportů přijede,“ komentuje předsedkyně obecně prospěšné společnosti. Všem radí, aby na hory vyjeli co nejdříve ráno. „Pokud přijedou v poledne, musejí počítat s tím, že mohou mít problémy, kde zaparkovat,“ dodává.

Právě na problémy s parkováním upozornil o uplynulém víkendu starosta Božího Daru Jan Horník. I když totiž vleky stojí, řada návštěvníků přesto volí pro odstavení auta právě Boží Dar. Horník by byl rád, kdyby i ostatní krušnohorské obce začaly aktivně řešit možnosti parkování. „Není přece možné, že když jsou ideální podmínky pro návštěvu hor, všichni vyjedou k nám,“ říká Horník, který musel minulý víkend požádat o pomoc dopravní policii.

Žádnou výjimečnou akci během nadcházejících dnů policisté neplánují, přesto počítají s tím, že jejich pomoc bude zřejmě potřeba. „Provádíme kontroly všech platných vládních opatření, i v rámci lyžařských středisek v Karlovarském kraji. Zároveň si samozřejmě uvědomujeme, že může nastat situace, kdy na hory vyrazí hodně návštěvníků, a proto počítáme s případným navýšením policistů, kteří se budou věnovat nejenom kontrolám dodržování vládních opatření, ale budou také například usměrňovat dopravu nebo poskytovat lidem případné informace,“ informovala mluvčí krajského policejního ředitelství v Karlových Varech Kateřina Krejčí. (jako)