VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krušnohorská silnice bude lepší a bezpečná

Pstruží - Širší a bezpečnější bude úsek silnice na trase z podkrušnohorského Merklína do Pstruží, jehož modernizace byla oficiálně zahájena. Touto trasou často projíždějí nejen obyvatelé obou obcí, ale i turisté. Ti zvláště v zimním období silnici využívají k dopravě do horských středisek v regionu. Modernizace této důležité silnice naváže na už dokončené stavby z let 2008 až 2010.

27.5.2014
SDÍLEJ:

Mezi Pstružím a Merklínem začala modernizace krušnohorské silnice.Foto: Foto Deník

Na financování stavební akce získal Karlovarský kraj dotaci z Regionálního operačního programu Severozápad. „Celkové náklady dosáhnou necelých 80 milionů korun, přičemž 85 procent bude pokryto dotací z Evropské unie. Karlovarský kraj uhradí ze svého rozpočtu zbylé náklady ve výši 11, 7 milionu korun," uvedl hejtman Josef Novotný.

Na základě výsledku zadávacího řízení byla vybrána jako nejvýhodnější zhotovitel akciová společnost Silnice Group. Stavebníci začali s pracemi v průběhu dubna, s modernizací silnice by měli být hotovi na konci srpna příštího roku.

Celkovou modernizací projde úsek v obci Pstruží v délce 800 metrů. V rámci této akce bude upraveno směrové vedení komunikace a její šířkové uspořádání. Pro zajištění stability silničního tělesa budou zrealizovány opěrné zdi na břehu koryta říčky Bystřice a obkladní gabionové zdi na zářezové straně silnice. Dále bude provedena přeložka části silnice do nové trasy, počítá se i se stavbou nového mostu přes říčku Bystřici. Součástí projektu je úprava odvodňovacího systému včetně všech propustků, osazení svodidel, vodorovné a svislé dopravní značení a zřízení dvou nových autobusových zálivů, které budou umístěny mimo průběžné jízdní pruhy silnice.

V roce 2014 čekají řidiče v rekonstruovaném úseku částečné uzavírky silnice. V roce 2015 však bude muset být silnice v úseku mezi Merklínem a Perninkem úplně uzavřena. „Práce ale budou naplánovány na takové období, aby nenarušily především během zimy bezproblémovou dopravu všech, kteří navštěvují místní lyžařské areály," doplnil hejtman. O případné objízdné trase budou řidiči včas informováni. Akce je podporována z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Autor: Vladimír Meluzín

27.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení