VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KSO si podá kontrolní výbor

Karlovy Vary - S problémy v Karlovarském symfonickém orchestru došla už zastupitelům trpělivost.

22.1.2015 1
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Lev Havlíček

„Jsme zahlceni dopisy, které upozorňují na šikanu i na opakované porušování rozpočtové kázně," upozornila včera vedení města zastupitelka Věra Bartůňková (KSČM). Také podle zastupitele Michala Rišky (ČSSD) je současný stav v symfonickém orchestru neuspokojivý.

„Chtěli bychom faktické řešení. Závažné chyby, a to i ty původní od roku 2012, nebyly odstraněny."

Přitom padají na současné vedení KSO i přímo na ředitele Kaňku. „Proto by byla vhodná veřejnoprávní kontrola této příspěvkové organizace, což by mělo zastupitelstvo svěřit kontrolnímu výboru," navrhl Riško, jenž je jeho předsedou. S tím nakonec souhlasila většina zastupitelů.

Výbušnou situaci v KSO už řešil primátor Kulhánek i náměstek Jiří Klsák (oba KOA). „Podrobnou odpověď na písemné stížnosti vypracuje odbor kultury a rada se jí bude zabývat. Stěžuje si jen několik jednotlivců," upozornil primátor Kulhánek.

Jenomže komisi, kterou na prošetření šikany v KSO, jež požadovala jedna z odborových organizací KSO, vedení města nezřídilo. „Sejdeme se se třemi náměstky, vyslechneme ředitele Kaňku i oba zástupce odborů. Chceme to řešit, ale také chceme, aby to nevyvolávalo neklid všude," vysvětloval náměstek Klsák.

Vedení karlovarských symfoniků reagovalo na personální problémy zatím pouze tím, že vymění současného šéfdirigenta Martina Lebela, jemuž končí smlouva. Od září by jej měl nahradit dirigent Jan Kučera.

Co si myslíte o řešení situace v KSO?

Jiří Kotek(ALTERNATIVA), městský zastupitel

Řešení problému v jakékoliv skupině, ve které je podstatou problému iracionální osobní nenávist, je asi nemožné. Fungující anomálie dvou odborových organizací v KSO dokládá, že je to ještě horší. Nejde-li to několik let v klidu a po domluvě, pak je třeba tyto vztahy zjednodušit a napřímit.

Michal Riško (ČSSD), městský zastupitel

Kontrolní výbor se bude snažit vše vyřešit nestranně a objektivně, a až bude mít výsledky, o všem bude informovat. Stížnosti se kupí už několik let a řešeny jsou pořád stejně, a nemají tudíž výstup. Primátor neuvedl pravdu, když informoval, že se to týká dvou stěžovatelů. Je jich celá řada.

Věra Bartůňková (KSČM), městská zastupitelka

Co bych řekla o situaci v KSO nebo o jejím řešení? Jsme zahlceni dopisy, které ukazují na šikanu či porušování rozpočtové kázně. Problematika kolem Karlovarského symfonického orchestru je v našem krajském městě prostě neřešitelný problém. To je asi vše, co k tomu mohu dodat.

Jiří Klsák (KOA), náměstek primátora

Jsem toho názoru, že pokud si někdo stěžuje, tak by to měl činit, jak se sluší a patří. Dopisy směrovat na ředitele a pak na nás a domluvit si i schůzku a vyjasnit si postup. Ne takhle účelově. To se někdo snaží strhnout pozornost. Město chce situaci uklidnit a tohle tomu nepomáhá.

Autor: Ivana Kalinová

22.1.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Rostliny konopí na zahrádce v Karlových Varech.
4

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Ilustrační foto

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

SLEDUJEME ON-LINE

Volební místnosti se zavřely

/FOTOGALERIE/ Voliči v Česku rozhodovali o tom, jaké složení bude mít nová Sněmovna, a tím i budoucí vláda. Svými hlasy ovlivní také to, co přinesou příští zákony nebo jakou podobu bude mít státní rozpočet minimálně na příští rok. Určovat by to mohli zástupci 31 stran a hnutí, práh dolní komory ale v roli poslanců překročí jen menšina z nich.

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení