Koncert uvedou vybrané Brahmsovy Uherské tance, které jsou nejpopulárnějším autorovým dílem, a to zvláště v orchestrální verzi. Cyklus skladeb původně vznikl pro čtyřruční klavír. „Poté se představí studentka jedné z předních evropských konzervatoří, berlínské Hochschule für Musik Hanns Eisler, houslistka Juliette Beauchamp (na snímku) v Brahmsově Koncertu pro housle D dur. Juliette hraje na housle od svých sedmi let.

Účinkovala v Mládežnickém orchestru Evropské unie, hrála i s Berlínskou filharmonií,“ říká PR manažer Karlovarského symfonického orchestru Lev Havlíček s tím, že Koncert pro housle D dur je jediný Brahmsův koncert pro tento nástroj a patří ke čtyřem velkým německým houslovým koncertům. Na závěr pátečního večera zazní Symfonie č. 4 f moll Petra Iljiče Čajkovského, kterou skladatel považoval za své vrcholné dílo.

Symfonie je jednou z nejčastěji prováděných symfonií konce 19. století. Uměleckým garantem tohoto projektu je dirigent a profesor na Vysoké škole Hannse Eislera Christian Ehwald. Působil postupně jako hlavní dirigent Filharmonie v Jeně, spolupracoval s berlínskou operou, vedl Berlínský státní orchestr na koncertních turné do Velké Británie, Austrálie a na Nový Zéland. „Jako hostující dirigent pracoval se všemi významnými německými orchestry, působil i s mnoha významnými tělesy v Evropě, Americe, Japonsku, Koreji a Číně,“ dodal Lev Havlíček. Páteční koncert začíná v 19:30.

Ilustrační foto.
Mýtné se platí na dvou úsecích