V loňském, premiérovém ročníku ankety poslali lidé 159 hlasovacích lístků. Bude jich letos více? Každopádně ještě do 5. listopadu může veřejnost vybírat Zdravotníka roku v Karlovarském kraji.

„Jsem rád, že si anketa získala svou tradici a že můžeme opět ocenit práci a nasazení těch, kteří dnes a denně zachraňují lidské životy a starají se o zdraví našich obyvatel. Zároveň chceme, aby veřejnost věděla, jaké výjimečné osobnosti v oblasti zdravotnictví v našem regionu máme. Věřím, že i letos bude rozhodně z čeho vybírat,“ uvedl radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš.

Mezi lékaři, sestřičkami a dalšími zdravotníky je podle Bureše řada těch, kteří obětavě pečují o naše zdraví, a to i často na úkor svého volného času. Karlovarský kraj jim proto chce prostřednictvím ankety poděkovat za jejich namáhavou práci. Hlasuje se ve čtyřech kategoriích. Podpořit můžete lékaře, zdravotní sestru, zdravotníka (ošetřovatele, fyzioterapeuta, psychologa, záchranáře, porodní asistentku, laboranta a další) nebo významnou osobnost, která se zasloužila o rozvoj zdravotních služeb v našem regionu nebo svůj život zasvětila pomoci nemocným. „Nominovat lze výhradně zdravotníky, kteří poskytují své služby na území Karlovarského kraje, a to v nemocnicích, v privátních ambulancích, lázních i ostatních zařízeních,“ poznamenala Veronika Severová z krajského úřadu. Formulář anketního lístku je na webových stránkách Karlovarského kraje. Hlasovat lze také prostřednictvím e-mailu veronika.bartosova@kr-karlovarsky.cz. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 16. listopadu.