O čem se mluví a co je třeba vidět

Antikrist. Na tento film režiséra Larse von Triera se chystají snad všichni, s nimiž jsme mluvili. Antikrist vyvolal bouři na festivalu v Cannes a od té doby bouřit nepřestal. Jde o příběh manželského páru, který se vyrovnáná se ztrátou svého dítěte. Šokující a násilné scény vyvovaly v Cannes odpor i obdiv. (8.7., 22,30 Velký sál)

Bílá stuha, Samson a Dalila a… Žízeň

Bílou stuhu, vítěze festivalu z Cannes režiséra Michaela Hanekeho můžete vidět v pátek 10. 7. nebo v sobotu 11.7. Bílá stuha se vrací do období před 1. světovou válkou, kdy v malé německé obci začne docházet k podivným rituálním zločinům. Velmi očekávaný je také film Australana Warwicka Thorntona Samson a Dalila, který získal v Cannes Zlatou kameru za nejlepší debut na příč sekcemi. Vypráví o lásce dvou teenagerů, kteří vyrůstají v domorodé komunitě australských Aboriginců. V Karlových Varech bude i hororová a notně krvavá Žízeň.

Thermal oživil Chocholoušek

Letošní výzdobu festivalových interiérů navrhl scénograf Martin Chcholoušek. „Ano, na toho nesmíme zapomenout. Jeho tým lidí udělal z hotelu Thermal nádherný dům,“ uvedl Jiří Bartoška den před zahájením filmového festivalu. Martin Chocholoušek vtiskl studenému Thermalu festivalový švih a hotel pod jeho rukama tak nějak zútulněl. Martin Chocholoušek ale odjede a nám tady, bohužel, thermální šedé monstrum zůstane. V tomto případě sedí, že je škloda, že festival není v lázních déle a častěji.

Když počasí blázní a nervy pracují

Buď je horko, nebo prší. letošní počasí na filmovém festivalu je skutečně nevypočitatelné. Bohužel, stejně se chovají někteří lidé. Ti mají takové požadavky, že číšníci mají co dělat, aby své nervy udrželi na uzdě.

(iva)

Festival dance a večer města v hale

Poprvé v historii festivalu se letos může večeru města zúčastnit kdokoliv z veřejnosti. Jak uvedl mluvčí radnice Lukáš Pokorný, tato výjimečná akce se uskuteční v KV Areně, a to už dnes od 22 hodin. „Na pořadu večera bude mimo jiné retro videodiskotéka, která roztančí každého, a to v podání DJ's Martin Hrdinka & Mirek Rais,“ upřesnil Pokorný.

Snadno dostupná síť

Karlovarský festival jde s dobou, a tak jeho organizátoři rozšířili místa, kde je možné zasednout k počítači a spojit se světem. Vše je zdarma.

(jako)