Konečně. Po pěti měsících vyrazí fanoušci Energie na hokej. Už ale do nové haly.

Příznivce HC Energie čeká hned několik novinek. Tou největší je změna domovského stánku karlovarských hokejistů. Dnešním dnem se na extraligu už nebude chodit do zimního stadionu v Rybářích, ale do zcela nové, multifunkční KV Areny. „Splnil se nám jeden veliký sen. Po dlouhých letech dostal hokej v Karlových Varech slušného zázemí na vysoké úrovni,“ pochvaluje si generální manažer Miroslav Vaněk před startem soutěže.

V přípravných zápasech se Energii v KV Areně dařilo. Ani jednou neprohrála.

Nový stánek má i své mouchy. Jedním z nich je i špatná distribuce vstupenek přes mobilního operátora. „Když jsem se byl podívat na reprezentaci, tak se mi stalo, že moje lístky, které jsem si rezervoval přes operátora, někdo klidně koupil,“ zlobil se Radim Janíček a pokračoval: „Kamarád, se kterým jsem šel, zjistil, že na jeho místě při utkání Čechů se Švédskem už někdo sedí a má ty samé lístky na to samé místo.“

Problémy ale nejsou jen se vstupenkami. Při zařizování haly se například zapomnělo na odpadkové koše, které se musely na rychlo dokupovat. Zatím také chybí parkovací místa. Fanoušci musí auta nechat na parkovištích u okolních supermarketů. Diváci nebudou muset vystávat dlouhé fronty u pokladen. Mají možnost si koupit lístky kdekoliv v republice v předprodeji. Na hokej se nebude chodit dvě až tři hodiny před samotným utkáním. Každý v hale bude mít své místo, které mu nikdo nesebere.

První domácí extraligové utkání je zároveň největším tahákem kola. V KV areně se představí loňský finálový soupeř Energie pražská Slavia. „Když spočítáme prodané permanentky a vstupenky, tak je prodáno přes pět tisíc lístků. Věřím, že toto utkání bude vyprodané,“ doufá mluvčí klubu Jiří Holý.

Před prvním mistrovským utkáním si Fan Club HC Energie připravil velkolepou akci, při které se rozloučí se starým zimním stadionem. „Jde o to, abychom se nějakým způsobem rozloučili s Plechárnou. Je to stadion, na kterém Karlovy Vary vybojovaly svůj první mistrovský titul,“ přibližuje celé dění jeden z organizátorů Robert Bozděch.

Loučit se zimním stadionem v Rybářích se budou i představitelé města. „Symbolicky zamkneme vstupní bránu a se stadionem se rozloučíme. Několik slov by měl přednést i primátor města, který se snad také pochodu zúčastní,“ pokračoval Bozděch.

Na rozlučce se zimním stadionem se čeká hojná účast všech fanoušků. „Museli jsme zařídit potřebná povolení. Jde o to, když nás půjde pět set, tak abychom nezpůsobili dopravní kolaps. Proto jsme oficiálně požádali městské strážníky i policii aby na celou akci dohlíželi. Zhruba na dvacet minut bude uzavřen Tuhnický most, po kterém budeme přecházet,“ dodal.

Rozloučení se starou plechárnou

Fanoušci karlovarské Energie se před prvním domácícm zápasem přestěhují do nové KV Areny a rozloučí se tak se starou „plechárnou“. Sraz u zimního stadionu v Rybářích je v 15:45 hodin. Dojde k symbolickému zamčení staré haly a v 16:10 hodin odejde celý průvod ke KV Areně.