VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KV Arena oslavila první narozeniny

Karlovy Vary – Aréna má v letošním roce naplánováno zhruba 75 akcí. „Zřejmě největší letošní akcí v celé republice bude Mistrovství světa v basketbalu žen,“ uvedl ředitel Zdeněk Sysel.

21.6.2010 2
SDÍLEJ:

Zdeněk Sysel, ředitel KV ArenyFoto: DENÍK/Jan Havelka

Provoz jedné z nejmodernějších multifunkčních arén v republice byl zahájen 19. června 2009. V sobotu KV Arena oslavila už rok svého provozu. Za tu dobu se v hale uskutečnila řada zajímavých akcí, které navštívilo více jak 250 tisíc návštěvníků. Provoz arény zhodnotil její ředitel Zdeněk Sysel.

Podle jakých kritérií zejména hodnotíte provoz za uplynulý první rok? Jak se aréně daří naplňovat představu o provozu?
Před zahájením provozu jsme si nastavili několik kritérií, která neměníme ani pro rok 2010. Odhadovali jsme návštěvnost na 250 až 300 tisíc diváků. Při letošní výstavě ForArch, která byla loni první akcí souběžně se slavnostním otevřením, jsme přivítali čtvrtmiliontého návštěvníka.

Do konce roku 2009 byla průměrná návštěvnost na akci přes 4 tisíce diváků, v prvním pololetí 2010 se návštěvnost snížila. To přisuzujeme více faktorům – jednak částečné nasycenosti veřejnosti po prvním půlroce, dále nešťastným výsledkům HC Energie v roce 2010 a také ceně některých vstupných nebo kratším kampaním na některé akce.

Dále hodnotíme výsledky podle ekonomických kritérií. Rozpočet jsme udrželi v plánu, ačkoli zejména kvůli nákladům na energie musíme obezřetně balancovat. Rok 2009 skončil v zisku 777 tisíc korun, ovšem daňový základ je záporný, takže daň z příjmů je nulová. Příspěvek z městského rozpočtu ve výši 8 milionů korun byl použit na dovybavení arény. Hodnotíme také kvalitu služeb v aréně, přestože některé služby neprovádíme sami, provádí je jiné subjekty. Mám na mysli například stravování, obchod se sportovním zbožím, infocentrum s předprodejem a další.

Jsou nějaké nové cíle pro roky 2010 a 2011?
V letošním roce chceme zapracovat na systému řízení kvality. Rozpočet chceme udržet ve výši kolem 38 milionů korun. V něm je příspěvek města ve výši 6 milionů korun, což je snad nejnižší příspěvek z městských rozpočtů mezi arénami v ČR. Pokud jde o program, chceme mít nejméně 75 akcí, myšleno programů, na které je vstupné. Například turnaj ve volejbale prodával vstupenky na dvojzápasy, měl tři dvojzápasy, to jsou tři akce. Očekáváme opět něco kolem 250 tisíc diváků. Úkolem pro další roky bude získat kongresové akce, ale to je běh na delší trať se do tohoto segmentu propracovat. Díky hotelovému zázemí města k tomu ale máme dobré předpoklady.

Vnímáte názory veřejnosti a návštěvníků arény? Máte nějaký průzkum, co si lidé o aréně myslí nebo co od ní očekávají?
Samozřejmě vnímáme. Neděláme žádné drahé průzkumy. Máme ankety na webu, reaguji často osobně na telefonické nebo e–mailové podněty nebo připomínky veřejnosti. Všechny je vnímáme a snažíme se je vyhodnotit. Nasloucháme kritice a názorům, které se k nám dostanou. Sledujeme, kde se nejvíce prodávají vstupenky, abychom věděli, kam zaměřovat kampaň na akce. Podle očekávání nejvíce diváků je z okresu Karlovy Vary, dále z okresu Sokolov. Divákům z Chebu snad významně pomůže dokončení nové silnice R6.

Co musíme ale dále a stále vysvětlovat veřejnosti, je fakt, že KV Arena sama neorganizuje naprostou většinu akcí a že ani sama neprovozuje služby v aréně. My objekt technicky a ekonomicky spravujeme, zajišťujeme akce smluvně s pořadateli. Pořadatelé koncertů, výstav, sportovních akcí včetně extraligy hokeje sami nastavují cenovou politiku, jim jde vstupné, řeší hlavní kampaň na akce, zadávají akce do předprodeje a spoustu dalších věcí. My jim dáváme jen mediální podporu a vymezujeme hranice a technické parametry, ve kterých se v rámci nájmu arény pohybují, případně doporučujeme například cenu vstupného, délku kampaně či včasnost předprodeje. Ale pořadatel se rozhodne sám podle očekávané ekonomiky akce. KV Arena má z akce příjem ve formě nájmu, takže neneseme riziko ekonomického úspěchu nebo neúspěchu akce.

Jak vypadá provoz z organizačního hlediska? Bude se dále nějak vyvíjet struktura společnosti?
V průběhu roku 2009 jsme postupně naplnili stav zaměstnanců na stávající počet 20. Nejsme tedy velkou organizací, jak by se podle velikosti komplexu mohlo zdát. Skončili jsme na stavu o něco nižším, než předpokládaly odhady před zahájením provozu. Hodně činností najímáme namísto řešení vlastními zaměstnanci, protože jsou nárazové, například úklid nebo ostraha, nebo bychom těžko zajišťovali požadovanou kvalitu vlastními zaměstnanci, například daňové poradenství, IT servis a mnoho dalšího.

Po spuštění provozu jste se stal jednatelem společnosti, nevnímáte to jako nějakou překážku nebo střet, být ředitelem a zároveň jednatelem? Jaké jsou pak kontrolní mechanismy společnosti?
Žádný střet v tom z pohledu legislativy není. Z pohledu úspor nákladů je to efektivní řešení, za činnost jednatele nepobírám žádnou odměnu. Z pohledu operativnosti řešení úkolů je to také příznivé, jsem k dispozici každý den jako zaměstnanec. Pokud by byla pochybnost o tom, zda je zajištěná dostatečná kontrola činnosti, máme více stupňů kontroly. Účetnictví řeší erudovaná externí společnost, její výstupy kontroluje externí daňový poradce. Celé hospodaření dále kontroluje a připomínkuje nezávislý auditor. Nechali jsme zpracovat audit za rok 2009, ačkoli nesplňujeme podmínky pro povinnost auditu. Jsme ale společností v majetku města, proto chceme zajistit maximální kontrolu a transparentnost hospodaření. A nad tím vším provádí kontrolní činnost pětičlenná dozorčí rada, která se schází čtvrtletně. Výsledky hospodaření schvaluje jedenáctičlenná valná hromada. Takže je vidět, že stupňů kontroly je opravdu dostatek.

Navíc více či méně formálně konzultujeme strategická rozhodnutí i operativní záležitosti s vedením města nebo odbory magistrátu. Rozhodovací proces tedy není o jednom člověku, ale o komunikaci s těmi, kdo mají co říci k efektivnímu provozu.

Máte po roce provozu nějaký vzkaz pro kritiky arény? Jaký smysl má podle vás aréna dnes po roce provozu?
Aréna stojí, musíme jí dát maximální možnou náplň. Smysl aréna má a zejména bude mít, jaký jí všichni dáme. Tím myslím opravdu všichni, pořadatelé, diváci, firmy a instituce v regionu, obyvatelé regionu. Pokud nebude zájem pořádat zde nejrůznější akce, chodit na ně, sledovat program arény, podporovat některé programy, pak aréna nebude mít větší smysl. My i město se nyní naplno snažíme dát impuls a ukázat, že do arény lze nalákat akce nejrůznějšího typu a významu. Tím, že se v aréně mohou konat akce, které by se nikde jinde v regionu neuskutečnily, přispívá aréna k nabídce zábavy, k podpoře cestovního ruchu, ale také k rostoucímu patriotismu.

Do konce roku 2010 máme program zajištěn. Před námi jsou dvě hudební párty při mezinárodním filmovém festivalu, akce pro děti a rodinná show na ledě, koncerty pro různé cílové skupiny od rocku až po dechovku, jednáme o muzikálech. Ovšem na přelomu září a října vyvrcholí v Karlových Varech Mistrovství světa v basketbalu žen závěrečnými dvaceti zápasy. Přímé televizní přenosy z posledních bojů jdou do devíti desítek zemí, záznam nebo zpravodajství přebírá dalších sto dvacet zemí. A to je přínos pro město a region v hodnotě, kterou lze jen těžko vyčíslit.

Autor: Jakub Kopřiva

21.6.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 16 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech POKOJSKÁ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: POKOJSKÁ, , Kontakt: pí Ryshkov Barbara, e-mail: b.ryshkov@cmagency.cz, , Přijmeme pokojskou na HPP, nástup možný od 1.5.2018. Pracovní doba 7:00/7:30-14:00/15:00/16:00, krátký/ dlouhý týden + výpomoc podle potřeby i o víkendech. Musí být čistotná, spolehlivá, zodpovědná. Nabízíme: dobré platové ohodnocení, pracovní benefity a možnost práce po celý rok. Vyžadujeme praxi jako pokojská minimálně 6 měsíců. , Životopis s fotografii prosím zasílejte na b.ryshkov@cmagency.cz , , Místo výkonu práce: Křižíkova 420/2, 36001 Karlovy Vary. Pracoviště: Central management restaurants s.r.o. - 001, Křižíkova, č.p. 420, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Barbara Ryshkov, .

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Finanční poradce 28 000 Kč

Finanční poradci specialisté Specialista finančních produktů Českomoravské stavební spořitelny, a.s.. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: CO VÁS ČEKÁ:, - činnost, která má opravdu smysl a každý den vás nové zkušenosti posunou dál, - schůzky s klienty a řešení jejich finančních potřeb, - hledání příležitostí, jak oslovit nové klienty, - plánování kalendáře – skloubit pracovní i osobní aktivity necháme na vás, - prohlubování znalostí v oblasti financí, prodejních a komunikačních dovedností, - široká produktová nabídka: stavební spoření, doplňkové penzijní spoření, půjčky ze stavebního spoření, hypoteční úvěry, životní pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti, rizikové životní pojištění, běžné účty…, , CO OČEKÁVÁME MY:, - baví vás povídat si s lidmi osobně i po telefonu, - máte dobrý pocit, když můžete druhým pomoci, - máte vlastní nápady, které také dotáhnete do konce, - máte maturitu a čistý trestní rejstřík, , NA OPLÁTKU NABÍZÍME:, - veškerá školení zdarma, - již existující klientský kmen do vaší správy, - prodejní materiály a silnou podporu obchodních týmů v terénu, - příležitost zajímavých výdělků, na období prvních 5 měsíců min. 28.000 Kč / měsíc, - svobodu v organizaci času a práce, - možnost profesního růstu a osobního rozvoje , - ti nejšikovnější se mohou účastnit zajímavých zájezdů do zahraničí. Pracoviště: Petr datinský - 001, Majakovského, č.p. 707, 360 05 Karlovy Vary 5. Informace: Petr Datinský, +420 604 849 810.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka 13 000 Kč

Uklízeči a pomocníci v ubytovacích a vzdělávacích zařízeních uklízeč/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Kontakt: Životopisy s fotografií zasílejte na uvedený e-mail: personalni@bristolgroup.cz, , - praxe v oboru výhodou, - znalost RJ, AJ, NJ výhodou, - smysl pro pořádek a čistotu, - samostatnost, pracovitost, spolehlivost a zodpovědnost, - profesionální přístup k plnění úkolů, Pracovní doba: 5.00 - 14.30 hod. SO, NE - 5.00 - 14.30 hod., Nabízíme zaměstnání v perspektivní společnosti a zajímavé zaměstnanecké benefity.. Pracoviště: Otava-patria a. s. - 000, I. P. Pavlova, č.p. 469, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Vlado Orsák, +420 353 348 416,731 429 050.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 12 500 Kč

Pomocníci v kuchyni pomocná síla v kuchyni. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontakt: předem e-mailem zaslat životopis s fotografií: personalni@bristolgroup.cz, - praxe v oboru výhodou, fyzická zdatnost, - čistý trestní rejstřík, - časová flexibilita, pozitivní přístup, odolnost vůči stresu, - samostatnost, pracovitost, spolehlivost a zodpovědnost, Pracovní doba: krátký, dlouhý týden - 6.00 - 18.00 nebo 9.00 - 21.00 hod., , Nabízíme zaměstnání v perspektivní společnosti a zajímavézaměstnanecké benefity. Životopisy s fotografií zasílejte na uvedený e-mail.. Pracoviště: Bristol a.s. - 000, Sadová, č.p. 2026, 360 01 Karlovy Vary 1. Informace: Vlado Orsák, +420 353 348 416.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ostrov cíle nezměnil, chce do divize

Ilustrační foto.
1

Prodejem „perníku“ si dealer přišel na čtyřicet tisíc korun

Obchvaty budiž pochváleny

Karlovarský kraj – Dobrou zprávou pro obyvatele měst a obcí našeho regionu zatížených dopravou je, že některé z nich začaly anebo pokračují ve stavbě důležitých obchvatů. Ty mají odvést tranzitní či těžkou nákladní dopravu ven z obcí.

Na Štědrý den syn napadl matku. Hrozí mu až tři roky vězení

Habartov – Takový dárek si od svého syna jistě nepřála ani v těch nejděsivějších snech. Řeč je o ženě, kterou přímo na Štědrý den napadl její syn v Habartově.

Play-off: Hurricanu sebral semifinálový sen šutér Hanák

Karlovy Vary – Smutek a zklamání pohltily po rozhodujícím pátém utkání čtvrtfinálové série play-off I. České florbalové ligy halu míčových sportů v Karlových Varech. A nebylo divu. V souboji o místo v semifinále totiž uspěly v prodloužení Královské Vinohrady, které tak ukončily karlovarským hurricanům předčasně sezonu.

Botanická zahrada slaví 100. výročí a připravuje řadu zajímavých akcí

Bečov nad Teplou - Bečovská botanická zahrada v letošním roce slaví 100 let existence! Po celý rok jsou pro návštěvníky připraveny různé společenské, kulturní i vzdělávací akce.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT