Kvalitní mezinárodní obsazení sólistů, orchestr, pyrotechnické efekty a velkoplošná projekce. To všechno nabídne už 6. prosince monumentální opera Aida, která bude v KV Areně mít českou premiéru.

„Napadlo nás uspořádat v hale tuto akci, protože to jen podtrhuje její možnosti. Zajistili jsme nejlepší současný zvukový aparát. Doufáme, že toto dílo Giuseppe Verdiho přiláká nejen klasické příznivce opery, ale také lidi, kteří se přijdou podívat na tuto osobitou show,“ uvedl Martin Müller z pořádající agentury Mproduction.

Vstupenky na tuto operu už jsou v prodeji. „Kapacita na Aidu bude 3800 míst. Vstupenky se dají koupit od 800 do 3000 korun. Na představení se bude podílet padesátičlenný symfonický orchestr,“ dodal Müller.

Aida se před Karlovými Vary hrála v červnu v Bratislavě. „Zde sklidila obrovský úspěch od návštěvníků i médií. Zhlédlo ji celkem šest tisíc návštěvníků. Je to velmi náročný projekt, takže se hraje pouze na jednotlivých místech, nedá se s tímto programem dělat klasická šňůra, protože pouze scéna se připravuje dva dny,“ nastínil Norbert Baxa, dirigent opery.

Opera v KV Areně je dobrou alternativou i podle Zdeňka Sysla, ředitele společnosti KV Arena. „Program máme do konce roku naplněný. Už se konalo dvacet akcí a dohromady je zhlédlo přes sedmdesát tisíc návštěvníků, což je podle mě velmi slušné číslo. Jsme velmi rádi, že si pořadatelé pro českou premiéru vybrali právě místní halu. Je pro nás čest, že tento projekt poprvé zazní právě zde,“ konstatoval Sysel.

Hlavní mužskou pěveckou roli obsadil tenorista Igor Jan, absolvent petrohradské konzervatoře. „Do Karlových Varů se moc těším, už jsem zde několikrát vystupoval a město se mi moc líbí. Těším se, že zdejší představení nabídne perfektní atmosféru, kterou si Aida zaslouží a uděláme maximum, aby naše pěvecké a hudební výkony návštěvníky potěšily,“ uvedl pěvec Igor Jan.

Veškerá technika – zastřešení, pódium, světelná a zvuková aparatura, scéna je přepravována čtyřmi kamiony, dvěma nákladními a dvěma dodávkovými vozy. Sólisty, umělecké sbory a technický personál vezou tři autobusy, dva mikrobusy a 12 aut.