Turisty i Karlovaráky poveze speciální autovláček, který včera zahájil svůj provoz, a bude jezdit až do 31. října. „Na tomto projektu jsme pracovali několik let a vyzkoušeli jsme několik variant,“ uvedl Pavel Bohánek, generální ředitel Dopravního podniku.

Vláček jezdí na benzin a zemní plyn, dosahuje rychlosti 25 kilometrů v hodině a má kapacitu 38 míst. „Myslím, že pro trasu, kterou jsme vybrali, je to skutečně ideální vozidlo,“ dodal ředitel Bohánek.

Cena jízdného je 80 korun a poloviční 40 korun. „Poloviční jízdné platí držitelé předplatních jízdenek dopravního podniku, držitelé průkazů zdravotně tělesně postižených a děti od 6 do 15 let. „Děti do 6 a jedno dítě s dospělým doprovodem může jet zdarma,“ doplnil Pavel Bohánek.

Nový autovláček uvítal také náměstek primátora Petr Keřka. „Je to i cesta k tomu, jak vrátit Karlovaráky zpět do centra lázní. Myslím, že i jízdné je nastaveno tak, aby si každý tuto trasu mohl projet. Není to tedy pouze určené turistům, ale určitě i našim občanům,“ potvrdil náměstek primátora.