Připravena vyrazit bude po celý den posádka jednoho vozu na zimní údržbu. „Další techniku můžeme nasadit podle aktuální potřeby,“ uvedl Eduard Malý, vedoucí karlovarské provozovny AVE. Firma má pro zimní údržbu k dispozici jedenáct vozů. „Ve skladech leží 1170 tun soli a 400 tun písku. Do zimního úklidu se zapojí všichni zaměstnanci firmy,“ upřesnil Malý.

Na cestáře čeká úklid celkem 139 kilometrů silnic. „Šedesát kilometrů je zařazeno do prioritní údržby. Tyto silnice musíme uklidit do dvou hodin po spadu sněhu. Dalších jedenašedesát kilometrů do šesti hodin po spadu a na úklid zbývajících 18 kilometrů máme 24 hodin,“ vysvětlil Malý. Vedle toho ještě pracovníci firmy zajišťují schůdnost 46 kilometrů chodníků, uklízí i autobusové zastávky, pěší zóny a mosty a lávky pro pěší. „Pro zajímavost ještě jedno číslo: uklízíme celkem 3538 schodů,“ doplnil vedoucí provozovny.

Vloni zaplatil karlovarský magistrát za zimní údržbu více než deset milionů korun. Za první tři měsíce letošního roku už údržba komunikací spolykala takřka sedm milionů korun. Na bedrech magistrátu leží letos i údržba průtahu městem. Tu bude provádět Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje.