Tentokrát karlovarské basketbalistky pokořily po infarktovém závěru favorizované Strakonice v poměru 60:58. „Ze Strakonic se vítězné body vozí poskrovnu,“ věděl již před utkáním karlovarský trenér Tomáš Veselý.

A věděl proč. Strakonice, za které trvdí basketbalovou muziku především aktuálně nejelpší střelkyně ženské basketbalové ligy Petra Reisingerová prohrály pouze utkání s favority USK Praha, Friskem Brno a překvapivě také s Hradcem Králové. Teď se do této historie zapsaly i Karlovy Vary. Pěkně tučně.

Vše ale mohlo být úplně jinak.

„Opět se nám nepodařil začátek utkání. Hráčky nedodržovaly taktické věci, navíc jim chyběla koncentrace. Mimo to jsme kazily přihrávky a také střelbu,“ lamentoval nad tragickým vstupem do utkání Veselý. A měl proč. Jeho družstvo prohrávalo po pěti minutách 0:10, v patnácté minutě dokonce 14:30.

„Vůbec nic se nám nedařilo,“ smutnil Veselý. Po dvou čtvrtinách si tak Strakonice vytvořily slibný náskok 32:21. „Poprvé jsem musel během poločasové přestávky zvýšit hlas, takhle to opravdu nešlo,“ podotkl k basketbalovému mytí hlav karlovarský kouč.

Během třetí čtvrtiny se Karlovaračky basketbalově probudily a náskok Strakonic umazaly před závěrečnou čtvrtinou na rozdíl čtyř bodů 41:45. „Vytáhli jsme obranu a hráli agresivní basketbal na hraně, a to se nám vyplatilo. Navíc nám to tam začalo i padat,“ dodal Veselý.

V závěrečné čtvrtině pak Karlovaračky smazaly veškerou snahu strakonického družstva, a nakonec z toho vytěžily vítězství v poměru 60:58. „Zlepšili jsme také hru v útočné fázi a nepříznivý vývoj tak otočili ve svůj prospěch. Hráčky prokázaly opět týmového ducha, navíc se k nám přiklonilo i basketbalové štěstíčko,“ oddychl si Veselý.

Ve středu 27. ledna však pokračuje nadstavba čtvrtým kolem. V lázeňském městě se představí od 17.30 hodin družstvo VŠ Praha, což opět slibuje zajmavou podívanou. Pražanky navíc do basketbalové haly na Jízdárenské zamíří posilněny o dvě Američanky.

„Určitě nechceme připustit další drama, i když víme, že to bude nesmírně těžké utkání. Jestli však chceme pomýšlet na udržení pátého místa tak musíme vyhrát,“ říká Veselý.

Karlovarské basketbalistky se tak během měsíce utkají s družstvem z hlavního města již počtvrté. VŠ Praha vždy přijela do lázní v jiném složení. Ani v tomto případě tomu nebude jinak. Na Jízdárenské se tak představí fandům basketu v dresu pražského družstva třiadvacetiletá Mason Lacondra či dvaatřicetiletá rozehrávačka Bristol Reshea LaNette. Bude se tak na co těšit.

„My vlastně VŠ Praha vždy prověřujeme jeho posílení. Chtěli bychom proto pozvat fanoušky aby nám svými hlasivkami pomohli k dalšímu důležitému vítězství, a během utkání tak vytvořili pověstného šestého hráče našeho družstva,“ uzavřel Tomáš Veselý.