Historie

Když v roce 1807 karlovarský lékárník Josef Becher vypiloval recepturu, kterou mu při návštěvě zanechal doktor Frobrig a začal vyrábět pro potřeby své lékárny žaludeční kapky Englisch Bitter, jistě netušil, že se po více než dvou stech letech bude likér vyrábět v milionech litrů ročně! Ale již záhy poté, co byl zaznamenán úspěch žaludečních kapek v lékárně domu U tří skřivanů, byla postavena (tehdy na periferii města) nová výrobna likéru na dnešní třídě TGM. To bylo v roce 1867.

Ani tento prostor, který je nyní součástí správního centra Karlových Varů, však nestačil a firma expandovala nákupem okolních domů a rozšířením především o přilehlé sklepy. Ty jsou dnes pod některými domy ve Varšavské ulici a nebo v bývalém kině Praha, které bylo v pasáži mezi třídou TGM a ulicí Dr. Davida Bechera.

Po vstupu společnosti Pernod Ricard do Becherovky začali noví majitelé uvažovat, jak dále modernizovat a zvýšit výrobu populárního karlovarského likéru. Úvahy směřovaly k výstavbě nového výrobního areálu na zelené louce. Jednou z podmínek ale pochopitelně bylo zůstat v Karlových Varech.

Řešením byl prodej stávajících budov v centru a volný pozemek za současnou stáčírnou v Bohaticích…

Bohatice

V srpnu 2008 se prostřednictvím karlovarské realitní kanceláře Loyd objevuje nabídka k odprodeji budov. V tomto roce dochází rovněž ke změně územního rozhodnutí a stavebnímu povolení na pozemcích v Bohaticích. Od listopadu 2008 jedná vedení Becherovky s podnikatelem Karlem Holoubkem o prodeji domů.

K podpisu smlouvy o prodeji domů Karlu Holoubkovi došlo 25. února letošního roku.

„Jsme rádi, že se našel kupec, kterýmáke Karlovým Varům vztah, a že jsme se dohodli například na tom, že Muzeum Jan Becher zůstane zachováno,“ komentovala prodej Eva Kotýnková, tisková mluvčí společnosti Jan Becher.

Ještě v polovině letošního roku by se mělo v Bohaticích začít stavět. „Nyní probíhá výběrové řízení na inženýrskou společnost a do dvou až tří týdnů vypíšeme výběrové řízení na dodavatele stavby,“ řekl předevčírem na tiskové konferenci Vladimír Darebník, provozní ředitel a jeden ze znalců receptury Becherovky. Podle něj by měla být nová výrobní hala postavená do roku 2010 a s výrobou se počítá od roku 2011.

„Do té doby zůstane výroba likéru tam, kde je. Budeme u společnosti Karla Holoubka v nájmu,“ uvedla mluvčí Kotýnková.

Na dotaz, zda a jak bude zajištěno míchání tajné bylinné směsi, uvedl generální ředitel Anthony Schofield: „Nic se nezmění, recepturu znají pouze dva lidé a těm vytvoříme identické podmínky pro míchání v novém závodě. Jen bezpečnostní opatření tu budou ještě přísnější!“

Becherovka v loňském roce vyprodukovala sedm milionů litrů likéru (z toho čtyři šly na náš trh a tři na export do celkem 35 zemí světa) a počítá, že v novém závodě zvýší výrobu na devět milionů litrů ročně.

„Mým úkolem je, aby prodej becherovky rostl,“ řekl Schofield s tím, že se firmě daří expandovat na trhu v USA a Číně. „Tady vidím velký potenciál, také vzhledem k tomu, že například Jägermeister vyrábí 50 milionů litrů ročně. Prostor na trhu tu tedy je,“ řekl Schofield.

Pozitivně hodnotí také nástup becherovkové variace pod značkou Lemond.

Současných zhruba sedmdesát provozních zaměstnanců se o práci zřejmě obávat nemusí. V Bohaticích budou sice nové technologie, ale zvýší se také výroba. „Neuvažujeme o propouštění,“ řekl provozní ředitel Darebník. V období hospodářské recese je to alespoň pro zaměstnance Becherovky pozitivní zpráva.

Holoubek

A co zamýšlí Karel Holoubek s historickými budovami Becherovky? „Chtěl bych tu využít zajímavých sklepů a zrealizovat svůj plán malého pivovaru. Před časem jsem si již zaregistroval známku na pivo Karel a vznikne-li tu něco podobného, co už mám v Praze ve Vodičkově ulici, budu rád,“ odpověděl na náš dotaz Holoubek.

Na zmíněné pražské adrese vlastní podnikatel dům, ve kterém je vyhlášený Novoměstský pivovar s rozlehlou sklepní restaurací. Něco podobného v Karlových Varech chybí.