Výroba tohoto světoznámého likéru se totiž na přelomu května až června přesune do Bohatic, kde firma od 7. června loňského roku staví novou výrobní halu za sto milionů korun. Stáčírnu už zde společnost Jan Becher–Karlvarská Becherovka provozuje od roku 2005.

„Hrubá stavba nové výrobní haly je už hotová. Dokončujeme vnější stavbevní část a montujeme technické zařízení uvnitř továrny,“ uvedl Vladimír Darebník, provozní ředitel společnosti Jan Becher – Karlovaská Becherovka. Počet zaměstnanců firma ani po suštění nového provozu navyšovat nebude. Pracovat jich zde bude stále kolem šedesáti. Nově budovaná hala umožní zvýšit proudkci i optimalizovat náklady na výrobu likéru.

Na Masarykově třídě, kde bylinný likér zrál v sudech desítky let, si společnost ponechala pouze návštěvnické centrum s expozicí o historii i současnosti výroby Becherovky. Nemovitosti a sklepy pod nimi, které jsou součástí snad všech bedekerů a propagačních karlovarských materiálů, ovšem prodala.

„Do Bohatic přesuneme i sudy. Ten nejstarší je z roku 1901,“ uvedl ředitel Darebník. podle něhož se na výrobě tradiční orginální Becherovky nic nemění. Recept na míchání bylin, které tento likér a s ním i lázeňské město proslavily po celém světě, je stejně tajný jako před dvěma sty lety a tajemná zůstane i výroba mladší Becherovky Lemond. Tato nejmladší značka jedné z nejstarších firem v České republice byla na trh uvedena právě před rokem.

„Becherovce Lemond se na trhu dostalo unikátního úspěchu a zákazníky byla velmi dobře přijata. Chystáme proto její export na další evropské trhy. kromě Slovenska by ji mohli ochutnat spotřebitelé v bývalé Jugoslávii a Maďarsku. Jednáme také s Finskem a Dánskem,“ vysvětlil Marek Grabovský, manažer Becherovky Lemon.

Současnou ekonomickou krizi zatím Becherovka nepocítila. „Na exportních trzích i v České republice se nám daří dobře Dokázali jsme na trh uvést novou značku Becherovku Lemond, které se za patnáct měsíců vyrobilo milion litrů a očáváme nárůst,“ konstatoval ředitel Darebník.

Kalrovarská Becherovka vyrobila přes 7,5 milionů alkoholu, což byl meziroční růst přibližně o 2,5 dprocent. Osmdesát procent z tohoto množství tvořila klasická tradiční Becherovka, zbatek patří Becherovce Lemond a v malém množství další speciální produkty této společnost.

Likérka Jan Becher je součástí nápojového gigantu Pernod Ricard, která ji vlastní od roku 1998. Ochrnanná známka Becherovla byla zaregistrována v roce 1922.