Na nádražích však podle přednosty provozního obvodu Karlovy Vary Stanislava Svojanovského mnoho problémů nedělají.

„Potýkáme se s tím každoročně. Až tak velký problém to ale v Karlových Varech není. Nezaznamenali jsme případy, že by bezdomovci obtěžovali cestující,“ uvedl Svojanovský. Železničářům podle jeho slov hodně pomáhá fakt, že na nádražích občas cvičí v odstavených vagonech své psy policisté z letiště. „Když se policista se psem projde po peronu, má to preventivní význam,“ doplnil.

Vedle toho však správci budov Českých drah spolupracují i se strážníky městské policie. „V krutých mrazech jsme tolerantnější. Pokud bezdomovci neobtěžují okolí, necháváme je na místě,“ uvedl Jan Trojáček, zástupce velitele karlovarské městské policie.

V půl dvanácté večer však bezdomovci musejí opustit vestibuly nádraží. „Výpravčí vestibul za asistence strážníků v té době zamykají. Uniformované hlídky přitom vykazují poslední opozdilce,“ doplnil Trojáček.

Poměrně časté jsou podle něj i případy, kdy se bezdomovci zahřívají na chodbách bytových domů. „Zrovna nedávno jsme vykazovali jednoho, který spal před bytem v domě v Charkovské ulici. Bezdomovcům doporučujeme pobyt v objektu Armády spásy, případně v jiných charitativních zařízeních. Problém je ale v tom, že řada z nich se nechce přizpůsobovat požadavkům, které na své klienty provozovatelé těchto zařízení kladou,“ dodal zástupce.