„Akce se bude konat každou středu od 9.00 do 14.30 hodin. Sbírka oblečení bude trvat až do července, kdy bude přerušena, ovšem v srpnu bude pokračovat,“ uvedla Hermína Kaňková, bývalá ředitelka Červeného kříže v Karlových Varech.

Zástupci pobočky se shodují, že nejvíce momentálně chybí dětské oblečení a pánská obuv. „Od lidí nepřijímáme například sukně, kožichy a kabáty. Trápí nás velký nedostatek dětského oblečení a pánské obuvi. Dárce oblečení musí počítat s tím, že při převzetí ošacení kontrolujeme a nevyhovující vracíme zpět,“ dodala.

Červený kříž v Karlových Varech spolupracuje také s věznicí ve Vykmanově. „Z minulé akce, kterou jsme pořádali, nám zůstaly nějaké teplé zimní bundy, takže jsme je darovali trestancům z věznice ve Vykmanově,“ uzavřela bývalá ředitelka.

První lidé nosili oblečení již úderem deváté hodiny. Zároveň potvrzují, že se takových akcí rádi zúčasťnují. „Akcí, které pořádá Červený kříž pravidelně navštěvuji a vždy donesu nějaké oblečení, které někdo u nás v rodině už nevyužije. Určitě je to lepší, než to vyhodit do popelnice, navíc oblečení je pokaždé v dobrém stavu,“ řekla Petra z Karlových Varů. „Mrzí mě, že se ale stále najdou lidé, kteří radši oblečení do popelnice vyhodí, než aby ho darovali,“ dodala.

Ošacení, které bude vybráno během této sbírky bude sloužit sociálně slabším lidem. To jim bude zdarma přiděleno na základě žádosti odboru sociálních věcí.