Osm kurzů pro tvořivé dívky, ženy, chlapce, ale i muže připravilo občanské sdružení Český západ, které působí v sociálně vyloučených lokalitách v Dobré Vodě a okolí. Cílem kurzů je rozšířit nabídku možností trávení volného času v Toužimi, seznámit veřejnost s činností sdružení a pokusit se sblížit dva zdánlivě odlišné světy, a to svět romský a český.

Kurzy se budou konat jednou měsíčně vždy od 17 hodin v Odpoledním klubu Českého západu na náměstí Jiřího z Poděbrad. „První kurz se koná 9. září a účastníci se při něm naučí vyrábět originální korálkové šperky, náhrdelníky, náramek a náušnice. Při dalších kurzech se mohou naučit tiskat na textil, vyrábět adventní věnce, malovat na hedvábí, plést z pedigu, plstit z ovčího rouna nebo si vyrobit netradiční velikonoční dekorace,“ přiblížila náplň kurzů jedna z jejich lektorek Kamila Součková z Českého západu.

„Naše kurzy lidem umožní se nejen naučit něco nového, ale budou si moci domů odnést pěkné výrobky, které mohou být i hezkými dárky pro blízké. Některé kurzy přímo povedou romské ženy z Dobré Vody, které mají s tvořivými dílnami letité zkušenosti, u jiných budou pomáhat s jejich přípravou,“ doplňuje Kamila Součková.

Cena kurzů se bude pohybovat podle nákladnosti materiálu a měla by být od 140 do 220 korun. V ceně kurzu je zahrnut veškerý materiál, pomůcky i malé občerstvení. Výtěžek bude použit na činnost sdružení.