Vedení strany ho odvolalo z bytové komise. Její předseda a zastupitel za KSČM Jaroslav Borka nešetří na adresu ODS kritikou.

„Stranická disciplína je věcí ODS. Pokud ale odvolá kvůli politickým důvodům z komise člověka, jako je pan Maceška, který této problematice rozumí, tak je to zásadní politická chyba. Vracíme se tak do dob minulých. Hodně mi tento způsob připomíná některé praktiky minulého režimu,“ prohlásil Borka.

Ten si je vědom toho, že jako člen KSČM srovnává kroky ODS s praktikami z doby totality.

„Každý má ale přece právo mít na danou věc svůj vlastní názor. ODS ale určitě nejde v tomto případě dobrou cestou,“ poznamenal zastupitel Borka.

Bytová komise tak nyní zůstává v oslabeném pětičlenném složení. „Původně nás bylo sedm. Komise by potřebovala více členů, protože řeší poměrně složité případy. Velmi mě mrzí, že musel odejít člověk, kterého jsem v této problematice považoval za odborníka,“ dodal šéf komise.

Maceška nebral včera redakci telefon. Je tak už čtvrtým zastupitelem za ODS, kterého vedení občanských demokratů za neloajálnost vůči straně odvolalo z postů a funkcí. Nejdříve šlo o Moniku Makkiehovou, která už není ani členkou koalice. Pak přišli na řadu Pavel Ondrejcsik a Eva Vighová. Všichni tři už byli vyloučeni ze zastupitelského klubu ODS.

Primátorka Veronika Vlková, která předsedá zastupitelskému klubu ODS, před časem na jejich adresu uvedla, že to vedení ODS nevnímá jako potrestání.

„Není to definitivní. Stále je bereme jako integrální součást ODS. Co se týče pana Macešky, jde o vývoj,“ konstatovala před třemi týdny Vlková.