Lídrem karlovarské ČSSD do komunálních voleb je Tomáš Hybner, současný náměstek karlovarského primátora. Dvojkou je Jana Petříková, také náměstkyně, a na třetím místě je Jaroslav Fiala, bývalý poslanec parlamentu a nyní podnikatel. Současná zastupitelka Markéta Wernerová bude do zastupitelstva kandidovat ze čtvrtého místa a jako pětka bude o přízeň voličů usilovat Richard Ullisch.

Na šestém místě je současný radní Martin Zeman, za ním se umístil Edmund Janisch a následují současní zastupitelé Michal Riško a Jiří Dietz. První desítku uzavírá Simona Vránová.

„Teprve kandidátka, kterou dnes na městské schůzi ČSSD odsouhlasíme, bude definitivní. I po odeslání na krajský úřad jsou ovšem po určitý čas možné její změny,“ zdůraznil Václav Larva, předseda okresního výkonného výboru ČSSD a člen ústředního výkonného výboru.

Václav Larva kandidaturu do komunálních voleb nečekaně vzdal. „Mám k tomu své důvody. Mimo jiné je to také časové zaneprázdnění,“ vysvětlil současný krajský radní pro zdravotnictví a zároveň karlovarský zastupitel a radní. O lídrovi Hybnerovi prohlásil, že svou úlohu zvládne. „Jedničkou byl už před čtyřmi lety, v politice není žádný nováček,“ dodal Larva.

Tomáš Hybner doplnil, že i po čtyřech letech ve funkci náměstka mu zůstala pokora vůči veřejnosti.

Koho ČSSD nominovala za kandidáta na senátora, to se předem nedalo odhadnout. Zájemců o tento post bylo hodně. O funkci senátora stojí Vladimír Benda, starosta Nejdku, Milan Matějka, místostarosta Ostrova, nebo Edmund Janisch.