Pořadatelky akce si připravily velice zajímavý program pro lidi všech věkových kategorií.

„Letos pořádáme čtenářský maraton vůbec poprvé a vlastně tím zkoušíme, zda je o tuto akci vůbec zájem. Rozhodli jsme se jí uspořádat v březnu, protože zrovna tento měsíc byl vyhlášen měsícem čtenářů,“ konstatovala Táňa Pačísková, jedna z pořadetelek maratonu.

Celá akce začala v sobotu ráno a její první část byla určena těm nejmenším. „Od 10 hodin jsme měli připravené čtení pro malé děti. Ovšem každý nám mohl také představit svojí oblíbenou knihu,“ dodala Pačísková.

Další část programu již byla věnována těm starším. „Dále bylo na programu čtění pro starší děti a mládež. Na 16 hodinu byl naplánován zhruba třiceti minutový koncert pěveckého sboru z Mariánských Lázní. Po něm byl připraven program pro dospělé. Myslíme si, že maraton je dobrý nápad a příští rok možná uspořádáme další ročník,“ uzavřela pořadatelka.

Knižní maraton hodnotily kladně i děti, který se do něj zapojily. „Myslím si, že je to dobrá příležitost jak prožít sobotní den. Knihovnice navíc předčítaly moc hezky a úplně mě to vtáhlo do děje té knížky. Pokud budu mít příští rok čas, tak se určitě dalšího ročníku navštívím, je to rozhodně lepší než pořád sedět doma u počítače,“ uvedla Karolínka Štěpánová z Karlových Varů.