Podle starostky Moniky Brabcové chce nynější zastupitelstvo na projekty navázat. Z budovy bývalé mateřinky se tak má stát kulturní centrum Dalovic.

„Studii na úpravu tohoto objektu zpracovalo už bývalé zastupitelstvo. To současné na ní chtělo něco změnit, a proto se nejdříve sestavila komise pro vytvoření nové studie na přestavbu mateřské školy,“ uvedla Brabcová.

Jak starostka upřesnila, do objektu se má přestěhovat i obecní úřad, který se má nacházet v přízemí. V současné budově radnice nemá totiž bezbariérový přístup, se kterým se naopak počítá po přestěhování do mateřinky. „V zadní části bude velký sál, nahoře bude k dispozici malá zasedací místnost, kterou bychom chtěli využívat například pro vítání občánků,“ upřesnila starostka.

V budově se podle ní nachází několik místností. Tři jsou připraveny jako ordinace pro lékaře, a to zubního, praktického pediatra i doktora pro dospělé. Ti všichni měli v Dalovicích kdysi své praxe. „Do dalších místností bychom chtěli umístit knihovnu a také klubovnu pro seniory,“ doplnila Brabcová.

Celkové náklady na tuto přestavbu odhaduje vedení obce na čtyřicet milionů korun. „Pokud by to šlo, chtěli bychom s touto akcí začít už příští rok. Předpokládáme, že práce by pak měly skončit v roce 2011,“ podotkla starostka s tím, že celou přestavbu by nemusela hradit jen obec, protože Dalovice už požádaly o příspěvek krajský úřad. Dodala, že vedení obce zatím neřeší otázku, jak naloží se stávající radnicí. V úvahu podle ní přichází prodej či pronájem.