„Neumím si to vysvětlit. Administrativní nedostatky, pro něž nemohla být společnost u rejstříkového soudu zapsána, jsme odstranili, dokument podepsali a odeslali. Společnost by ale podle mých informací měla být zapsána každým dnem,“ uvedl Tomáš Hybner (ČSSD), náměstek karlovarské primátorky.

Ředitelku už ale divadlo má. Výběrové řízení na tento post vyhrála Dana Neumannová. Ta divadlo vedla i po dobu, kdy jej mělo pronajaté Divadlo Bez zábradlí manželů Heřmánkových.

Heřmánkovým už město smlouvu neprodloužilo a skončit by tak měli k 31. prosinci letošního roku. „Výpověď už jsme do Prahy doručili,“ zdůraznila náměstkyně Jana Petříková.

Nová obecně propěšná společnost budovu fyzicky převezme v lednu. „Divadlo nechceme uzavřít, pouze na nezbytně nutnou dobu v lednu, kdy zde plánujeme menší opravy. Dramaturgii už má obecně prospěšná společnost připravenu a program by měl být velmi pestrý a zajímavý. Disponovat by divadlo mělo dvanácti miliony korun, které už obecně prospěšné společnosti byly schváleny,“ doplnil náměstek Hybner.

Podle ředitelky Dany Neumannové divadlo zahájí sezonu 14. ledna operou Carmen s Andreou Kalivodovou, sólistky Státní opery Praha. „Jde o představení Severočeského divadla a baletu. Od 2. do 13. ledna vymalujeme šatny a orchestřiště,“ uvedla ředitelka.