Jak vysvětlila ředitelka divadla Dana Neumannová, důvodem uzavření scény v měsíci srpnu byly některé nutné opravy.

Nová sezona v divadle začíná už v sobotu 5. září galakoncertem operetních melodií a evergreenů. V neděli 6. září startuje minifestival Pohádkové září. „Jde o novinku. V rámci festivalu jsme do programu zařadili čtyři představení. Akci odstartují v neděli v patnáct hodin litvínovští herci ze Tří mušketýrů, kteří před divadlem předvedou ukázky z tohoto díla a budou zvát kolemjdoucí na jednotlivá představení festivalu. Poté bude následovat průvod lázeňským územím,“ upřesnila Neumannová.

12. září pak karlovarské divadlo uvede Pohádky pro Hurvínka, 20. září představení O perníkové chaloupce a 27. září Jak Trautenberg dělal Krakonošovi ducha.

Pravidelní návštěvníci divadla jistě ocení, že scéna ještě do konce roku dostane nové sedačky. „V současné době se na to zpracovává projekt, na základě něhož by se měly postupně za provozu vyměnit všechny sedačky. Ty už budou celé čalouněné, takže při jejich nadzvednutí už by neměly klapat a rušit tak představení,“ vysvětlila ředitelka.

Během srpna došlo k výměně podlahy včetně osvětlení, které by mělo vydržet padesát let. Řemeslníci také za dozoru památkářů opravili fasádu a čtyři balkony a vybudovali bezbariérový přístup pro vozíčkáře.