„Přes den je výrazně tepleji, než před pár dny. Ale přes noc je ještě zima a sjezdovky i běžecké tratě jsou v dobrém stavu. U nás je zhruba stále ještě devadesát centrimetrů sněhu,“ uvedl Rudolf Holý, provozovatel lyžařského areálu v Perninku.

„Lyžaři se nemusí bát, že by tento víkend byl jeden z posledních, kdy si mohou užít lyžování. Tratě stále upravujeme a i když se oteplí, tak ještě pár týdnu budou podminky takový, že lyžování bude ideální,“ dodal provozovatel.

Všechny sjezdovky jsou otevřené také na Božím Daru, kde v některých místech je ještě zhruba sedmdesát centimetrů mokrého sněhu.

„Na sjezdovkách je ještě dostatek sněhu, který pár týdnů vydrží. Všechny lanovky i vleky jsou v provozu. V pátek ráno byly na Božím Daru zhruba dva stupně Celsia, takže se začíná oteplovat,“ uvedla Alena Formáčková, referentka infocentra na Božím Daru.

Ta zároveň potvrdila, že i běžecké tratě se neustále upravují.

„Tratě pro běžkaře byly naposled upraveny ve středu, ale již dnes v noci bude probíhat další úprava. Lidé, kteří se na hory nedostanou během dne je stále připraveno večerní lyžování. Na Klínovci se koná denně od 16. do 21.00 hodin,“ dodala referentka.

Dobré počasí a skvěle připravené sjezdovky jsou velkým lákadlem pro lyžaře.

„Na hory určitě vyrazím, protože nevím jak na tom budu s časem v dalších dnech, takže před rychle blížícím se jarem využiji každou příležitost k výletu na hory. Lyžování je výborná relaxace po pracovním týdnu,“ uvedl Štěpán Lončík z Karlových Varů.