Aktivní přístup k ekologickým projektům je studentům na karlovarské obchodní akademii v Bezručově ulici vlastní. I díky tomu škola získala už podruhé titul Škola udržitelného rozvoje prvního stupně. Ten bude mít až do roku 2012.

„Zúčastňujeme se řady rozličných literárních soutěží a dalších specifických projektů, o které se naši studenti aktivně zajímají. Tento titul jsme získali jako jediná škola na Karlovarsku. Je to ocenění, které je podle mě zajímavé určitě i pro veřejnost,“ potvrdila Jana Chyšková, učitelka školy, která s žáky na podobných projektech pracuje.

Ekologických věcí, kterými se škola zabývá, je celá řada. „Spolupracujeme například s Ekocentrem a také s magistrátem. Tomu pomáháme například s úklidy parků, pořádáme besedy o ekologii pro základní školy a snažíme se také naše studenty zasvěcovat do důležitosti třídění odpadů. Podařilo se nám také uspět v několika celonárodních soutěžích. I během letošního roku pokračujeme,“ uvedla učitelka Chyšková.

Studenti mají k životnímu prostředí také pozitivní přístup. „O ekologii se rozhodně zajímám a snažím se i o to, aby se o ní dozvídalo i více lidí,“ prozradila Martina Macková z třetího ročníku, která s kolegyní píše články o životním prostředí i do Radničních listů.