Ten, kdo zaváhal, už si nemůže moc vybírat, kde při karlovarském festivalovém maratonu složí hlavu. Zpozdilci mají šanci zajistit si noclehy v kempu Březová, v Hostelu ve škole na nábřeží Jana Palacha nebo ve stanovém městečku na AC Start. Ovšem i zde se počet volných ubytovacích kapacit rychle snižuje.

Ti návštěvníci, kteří mají pevné nervy, mohou využít letošní novinku, tak zvané last minute ubytování za zvýhodněnou cenu v atraktivních, čtyřhvězdičkových hotelech v okolí Thermalu a Grandhotelu Pupp. Rezervované, ovšem nevyužité pokoje budou dány k dispozici návštěvníkům festivalu vždy dva dny předem, a to ve večerních hodinách.

Pokud se lidé rozhodnou přijet na filmovou přehlídku do lázní vozem, pak se musejí přichystat na problémy s parkováním. Do centra lázní, kde se nachází většina festivalových služeb včetně akreditace, pokladen a informačních středisek, je vjezd omezen a parkovacích zón minimálně.

Organizátoři MFF upozorňují, že je daleko vhodnější zvolit vlak či autobus. Ti, kteří se nespokojí ani s touto variantou, mohou využít letecké spojení.

Rezervaci letenek na návštěvu mezinárodního filmového festivalu zajišťuje společnost Odeon. Manipulační poplatek činí 15 eur na osobu a firma zájemcům o tuto službu rozesílá letenky na objednávku elektronickou formou.