Přestože v době finanční krize by se zdálo, že lidé nebudou mít zájem chodit do kina na studentské filmy a debuty, tak se tato situace na návštěvnosti Fresh Film Festu nijak neprojevila. Potvrdil to Jakub Pelcman, programový ředitel Fresh Film Festu. „Dá se říct, že poslední tři ročníky je návštěvnost zhruba vždy stejná. Lidé tedy ani mimořádně nepřibývají, ale ani neubývají, a to je v dnešní době určitě moc dobré znamení,“ konstatoval programový ředitel.

Slušná návštěvnost byla vidět i při slavnostním ceremoniálu, kde byl velký sál hotelu Thermal zaplněný takřka do posledního místa. „Diváci tady vytvořili opravdu výbornou atmosféru a bylo vidět, že je festival bavil. To je pro nás organizátory vždy největší odměna, když jsou diváci spokojeni,“ doplnil Pelcman.

Kromě hlavních cen byly ještě během sobotního večera oceněny filmy Smrt ve žlutém domě, Babička už není, Žluté pírko, Úvod do obecné lingvistiky nebo Vesnická zábava. Vítězové kategorie Fresh generation, hlavní studentské soutěže, a Theatre Optique navíc získali finanční odměnu ve výši 3 000 eur. Speciální cenu udělila také Česká televize.