Už jen několik hodin mohou lidé hlasovat o stavbě a antistavbě roku Karlovarského kraje v rámci již 17. ročníku stavební výstavy For Arch 2008. Jak upozornila manažerka Regionálního stavebního sdružení Anna Vlášková, termín hlasování končí už dnes v 17 hodin. Lidé mohou vybírat z 19 nominovaných a již dokončených staveb.

Za karlovarský region se tu prezentuje karlovarský průtah, nový Tuhnický most, zrekonstruovaný most v Kyselce, oprava silnice v Kolové, opravená karlovarská Ondřejská ulice, opravená loděnice v Karlových Varech, altán Hestie v Horních Drahovicích, Lázeňský hotel Humboldt v Karlových Varech, rezidence Vyhlídka, garáže Bohemia v Zahradní ulici, hotel Felix Zawovjski v Karlových Varech, historický Ostrov, revitalizace domu Dvořákova 704 ve Staré Roli, revitalizace domu Krymská 1724 v Tuhnicích, karlovarské ředitelství Staveb silnic a železnic, úprava vstupu do závodu Witte v Nejdku a administrativní sídlo firmy Krak–Chem v Otovicích.

V rámci For Archu mohou lidé hlasovat i o sedmi zatím nerealizovaných projektech. Mezi nimi za Karlovarsko soutěží Hotel Grand Majestic na náměstí Svobody, restaurační komplex Metropol na třídě T. G. Masaryka, bytový dům Forest Hill Na Vyhlídce, rezidence Královská Vyhlídka v Libušině ulici a krytý bazén v Tuhnicích.

„Letošní novinkou jsou antistavby. Podporujeme otevřenou a čestnou soutěž stavebních firem v regionu a není nám lhostejný vzhled staveb, jejich provedení a jejich umístění na různých místech Karlovarského kraje,“ zdůvodnila manažerka Vlášková.

Na antistavbu nominovali stavbaři skelet U Koníčka v Karlových Varech, hotel Ohře v Dalovicích, Jager Bar na Dolní Kamenné, Dolní nádraží v Karlových Varech, supermarket Lidl na Čertově ostrově, Tři vlaštovky na Staré Louce, bytovou výstavbu ve Staré Roli, Rezidenci Bohemia – garáže pod Imperialem, Rezidenci Gejzírpark a rodinný dům na Hůrkách.

Včera po poledni byla na prvním místě mezi realizovanými stavbami rekonstrukce Ondřejské ulice, na druhém místě skončil Tuhnický most.

Mezi projekty si nejlépe vedla Královská Vyhlídka v Libušině ulici. Mezi antistavbami vedou garáže pod Imperialem, na druhém místě byl včera skelet U Koníčka.

„Zatímco v klasických stavbách lidé dávají známky od jedné do deseti, u antistaveb od minus deseti do plus deseti,“ upřesnila manažerka Vlášková.

Více informací naleznou lidé na http://stavby.karlovarska.net.

Součástí i letošního ročníku For Arch je prodejní výstava, která se od včera koná na zimním stadionu v Karlových Varech. Letošní téma je Můj dům – můj hrad. Lidé tu mohou zakoupit či získat odbornou radu nejen ohledně nákupu krytin na střechy, oken, vytápění, klimatizace, ale i bytových doplňků, ať už jde o postele s rehabilitačními rošty či jen drobné dekorace.

Na letošní prodejní výstavě je znát, že ubylo stánků se stavebními firmami.

„Je to tak, více se na výstavě nyní prezentují bytové doplňky. Je to dáno nejen poptávkou veřejnosti, ale i možnostmi stavebních firem. Ty se totiž nejčastěji prezentují v Praze,“ konstatovala Vlášková.

Na výstavě však lidé uvidí i novinky v technologii. Konkrétně jde o relaxační studio, multimediální studio či multifunkční kinosál, který zájemcům nabídne neskutečné zážitky díky technologii Blu- Ray a FullHD.