Únor je v karlovarské Duhové paletě zasvěcen těm, kterým tato galerie de facto patří. Vystavují zde žáci výtvarného oboru ZŠ a ZUŠ ve Šmeralově ulici. Výstava představuje práce, které vznikaly v ateliérech Vladislava Hrebeňáka a Milady Machkové v řadě projektů v průběhu celého roku. Zastoupeny jsou zde všechny věkové skupiny dětí, od šestiletých prvňáků až po osmnáctileté „dospělé“, a také všechny možné techniky. Vedle převažující kresby a malby zde najdeme i trojrozměrné objekty, grafiku, koláže, komiks, fotografie a jistě i další.

K nejzajímavějším patří ukázky z projektu Vztahy, který děti „otevřely“ barevným vyjádřením pocitů z přátelských doteků rukou, těch projektů je ale víc: „Moje město Karlovy Vary“, „Stopy a hledání“, „Linie a světlo“ a řada dalších. Celkem se na výstavě, která nese název „Ukázka z projektů“, podílela hned stovka dětí, jmenovitě je jich uvedeno 96. Jejich díla zaplňují všechny stěny Duhové palety doslova od podlahy ke stropu, během jediné návštěvy je to skoro k neukoukání. Barevná záplava, která nám vysílá signál, že to s těmi dětmi nebude tak zlé.

A ještě jeden signál může pozorný návštěvník v Duhové paletě vystopovat. Čteme-li pozorně seznam vystavujících s možná až polovinou jmen, která je našinec sotva s to vyslovit, začíná být jasné, že se nám tu v tichosti a bez pomoci shůry rodí úplně nová multikulturní společnost. Jestli z toho chce někdo mít osypky a strašit národ ztrátou identity, ať jde mezi ty děti. Ony mu to už nějak vysvětlí.

Výstava „Ukázky z projektů“ je otevřená do 26. února, vidět ji můžete od pondělí do čtvrtka od 15 do 18 hodin.