Už letos v listopadu by měly být zkolaudovány garáže pod hotelem Imperial. Ty vadí nejen karlovarským patriotům, ale i odborníkům. Garáže dokonce získaly před několika měsíci historicky první anticenu v rámci letošní výstavy o stavebnictví For Arch.

„Plánovaná kolaudace připadá na letošní listopad. Projekt jsme neměnili, a tak stále platí ta informace, že tu bude sto šedesát šest garážových stání,“ říká Martin Hájek, jednatel Transfer Europe Information (TEI), která stavbu realizuje.

Vedle garáží semáv objektu nacházet také 29 luxusních bytů.

Včera dorazili na místo geodeti, aby zaměřili dané pozemky. „Kolaudace se blíží, potřebujeme udělat terénní úpravy, a proto jsme nechali zaměřit hranice pozemku,“ upřesňuje Hájek. Přítomnost geodetů však v lidech, kteří žijí v blízkosti nových garáží, vyvolala obavy. „Nechce tu investor náhodou kácet další stromy?“ strachuje se jedna z žen, která bydlí nedaleko.

Hájek však slibuje, že další stromy pod Imperialem kvůli tomuto objektu už nepadnou. Lidem přesto garáže vadí. „Přišli jsme o krásný výhled. Místo na Imperial a jeho malebné okolí teď koukáme na garáže,“ dodává žena.

TEI však podle Hájka hodlá garáže dokončit tak, aby co nejméně narušily okolí.

„Chceme jim dát takový kabát, aby do lokality co nejvíce zapadly. Předpokládáme, že jednou z barev fasády bude zelená, aby objekt splynul s okolní zelení. Proto ho chceme také nechat obrůst popínavými rostlinami,“ podotýká Hájek, který doufá, že konečný stav se veřejnosti bude více zamlouvat. „Stavba se má hodnotit až po dokončení. Proto nechci ani komentovat anticenu, kterou jsme dostali na For Archu,“ uzavírá.