VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Garážovací dům: nic se nezmění

Karlovy Vary – Podle Petra Kulhánka (KOA) není legislativy, jak radnici přimět ke změně územního plánu.

16.2.2010 19
SDÍLEJ:

Garážovací dům s byty v Libušině ulici sice stojí na pozemcích, které jsou podle územního plánu určeny pouze pro dopravu, ale magistrát je spokojen. Dle vyjádření vedení města je tato stavba v souladu s územním plánem, a ten měnit nehodlá.Foto: DENÍK/Petr Przeczek

Karlovy Vary – Karlovarský magistrát nezmění územní plán kvůli garážovacímu domu s luxusními apartmány, ačkoliv tato lokalita je v územním plánu jako území pro dopravu a byty zde nemají co dělat. Vedení města, které tvoří koalice ODS a ČSSD, se stavbou nebude zabývat a k nápravě nejsou legislativní možnosti.

„Obdržené stanovisko renomované právní kanceláře potvrdilo názor Ministerstva pro místní rozvoj o objektivní existenci právně nepřijatelného stavu, zároveň však bohužel konstatuje, že bez existence vůle magistrátu města tento stav napravit neexistuje zákonný nástroj, jak jej k tomu přimět,“ uvedl opoziční zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa).

Magistrát ale k nápravě nevidí žádný důvod. „Garážovací dům v Libušině ulici je v souladu s územním plánem města a jeho stavba probíhala v souladu s platnou legislativou. Pro změnu územního plánu tedy neexistuje důvod,“ uvedl Jan Kopál, mluvčí magistrátu.

„Poté, co jsem si přečetl komentář náměstka Petra Keřky s urputným omíláním, že je vše v nejlepším pořádku, nelze podle objektivního stavu věcí dělat nic jiného než čekat. Čekat, zda podzimní volby přinesou změnu sebejistého arogantního stylu jednání vedení města. Tento styl nelze jinak než arogantním nazvat, pokud bez argumentace se zjevný rozpor nazývá souladem a pokud ten, kdo na rozpor upozorní, je nařčen, že poskytuje nepravdivé informace,“ dodal ke stanovisku magistrátu Kulhánek.

Stavba objektu v Libušině ulici u Imperialu byla původně povolena jako garážovací dům s komerčními prostory. měly zde být obchody, služby a sportovní prostory. Proto byl dům definován jako veřejně prospěšná stavba a snížena cena pozemku. Investor za něj městu zaplatil přibližně tři miliony korun. V průběhu výstavby byl ale objekt změněn na dům s byty, které investor prodává. Jeden z dvaceti luxusních apartmánů zde vyjde na přibližně dvanáct milionů korun a více.

Radnice nehodlá po majiteli doplacení ceny pozemku kvůli nedodržení původního záměru. Podle vedení města zde garáže postavil, stejně jako dodržel komerční prostory, i když je využil jinak. Navíc se změnou stavebního záměru město souhlasilo a byty i garáže už stavební úřad zkolaudoval.

„Nezbývá než setrvat v ostražitosti a sledovat, jak přípravu dalších akcí tohoto charakteru, tak přípravu nového územního plánu a pokusit se alespoň iniciovat jeho uvedení do souladu se skutečností,“ uzavřel celou kauzu zastupitel Petr Kulhánek.

Autor: Ivana Kalinová

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 19
SDÍLEJ:
POI ve své nebezpečné ohnivé formě.

Cirkusák, který nepotřebuje šapitó

Jan Kopál, mluvčí karlovarského magistrátu

OTÁZKA PRO: Jana Kopála, mluvčího magistrátu města

Na zahradě pěstovala marjánku. Ale bylo jí asi více než dost

Karlovarsko – Kolem šesti desítek vzrostlých rostlin konopí zajistili kriminalisté na pozemku sedmačtyřicetileté ženy, kterou teď stíhají za přečin nedovolené pěstování rostlin obsahující omamnou a psychotropní látku.

Obchodní akademie oslavila 80. narozeniny

Karlovy Vary - Obchodní akademie v Karlových Varech oslavila v těchto dnech významné jubileum 80. výročí založení.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Karlovy Vary – Bez složitého dojíždění za studiem mimo region si mohou nově zvyšovat kvalifikaci zdravotní sestry.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení