A je rozhodnuto. Rok a půl kolem toho zastupitelé přešlapovali jako kolem horké kaše, až nakonec kontroverzní prodej schválili.

Řeč je pochopitelně o nákupním středisku Severka, jehož část si na základě posledního jednání zastupitelstva může koupit společnost Casso Invest. Srozumitelně řečeno, nebytové prostory v Severce si budou kupovat bratři Zádamští.

Chápu, že po právní stránce je prodej v pořádku a že i politici musejí ctít presumpci neviny. Dalo by se pochopit i to, že vedení města nechce v případě prodeje Severky nikoho diskriminovat a že by tedy mělo postupovat stejně jako v případu jiných nebytových prostor, které si od města kupují jejich dlouholetí a slušní nájemci.

Jenomže, jakým způsobem prodávalo město například nebytové prostory v objektech Lázeňská 1, 3 a 5? Upřednostnilo v tomto případě také dlouholeté nájemce, kteří do historických prostor města investovali statisíce, nebo vyhlásilo jakési pseudovýběrové řízení, v němž vyhráli ti, o kterých se mluvilo dlouhé týdny dopředu?

Je potřeba ale také připomenout, kdo v lednu roku 2004 seděl v radě města, která hernu v Severce Zádamským pronajala. Byli to konkrétně tito současní radní Petr Keřka, Tomáš Hybner, Jana Petříková, Václav Larva, Martin Zeman, Jiří Hejda, i nynější zastupitelka Monika Makkiehová.