Masivní finanční injekci, téměř za 160 milionů korun, by měly prostřednictvím Regionálního operačního programu získat všechny tři nemocnice v Karlovarském kraji, tedy v Karlových Varech, Sokolově i Chebu. Mimo to se kraj snaží čerpat peníze i z Ministerstva zdravotnictví na kardiovaskulární centra a investovat hodlá také do obnovy budov, v Chebu by se například už na začátku srpna, nebo září měl rekonstruovat pavilon B a Sokolov čeká postupná modernizace zdravotnických přístrojů.

Pacienti karlovarské nemocnice se už nyní musejí obrnit proti hluku stavebních prací, protože začíná výstavba pavilonu urgentní medicíny. Čtyřpatrový pavilon vyroste za plného provozu mezi budovami chirurgie a interny, které propojí. Stavba by měla být dokončena za necelé dva roky, což zkomplikuje už tak náročnou práci lékařů. Jenomže modernizace karlovarského špitálu se už nedá odkládat, což lékaři dobře vědí, protože pavilon urgentní medicíny by potřebovali už včera.

Obří zakázka ale vyvolává rozruch, dohady a podezření, že firmy, které tendr vyhrály, mají na krajské politiky vazby těsnější, než by mít měly. Kde je pravda, to vědí jen ti nejpovolanější, a pokud chybí důkazy, pak platí hejtmanova slova, že kraj se snaží o modernizaci nemocnice, nikoliv o dohazování zakázek svým známým.