Provozovatelé školky v ulici Krále Jiřího nejprve naslibovali v rámci výběrového řízení, že se bude platit měsíčně 500 korun, tak aby byly ceny srovnatelné s ostatními. Školka otevře a jak mávnutím kouzelného proutku rodiče neplatí 500, ale 3 000, což je v dnešní době ekonomické krize pro rodiče určitě propastný rozdíl.

Město tvrdí, že je mateřinka využívána v souladu s podmínkami pronájmu. Ovšem právě jednou z podmínek byla cena. Mírně řečeno absurdní situace. Zajímalo by mě, kolik rodičů si v dnešní době může dovolit takovou částku měsíčně platit. Vypadá to tedy, že je školka skutečně určená jen pro velmi úzkou skupinu majetnějších lidí, kteří si údajné nadstandardní služby rádi zaplatí. Je to samozřejmě věc provozovatelů školky, ale smutné je, že takto rozhodlo město a vybralo právě tuto nabídku. Takže děti majetnějších lidí si budou v klidu hrát v mateřince a ty ostatní mohou jen tak smutně nakoukávat do oken.

Pokud si ovšem město myslí, že je vše v pořádku, tak to zřejmě tak vážně bude. Jestli totiž vedení magistrátu něco umí výborně, tak je to rozhodně pocit neomylnosti. Konstantní…