Dnes se poprvé schází ustavující karlovarské zastupitelstvo. Program není nikterak dlouhý, ovšem o to je závažnější. Zastupitelé by měli zvolit primátora, rozhodnout o počtu náměstků a také je zvolit, stejně jako nové radní. Dnes se tedy rozhodne o tom, kdo příští čtyři roky povede Karlovy Vary.

Karlovarská občanská alternativa, která v komunálních volbách zvítězila, přizvala ke spolupráci ALTERNATIVU, TOP 09 a hnutí O co jim jde a společně s těmito subjekty utvořila čtyřkoalici K 20. Pokud budou jejich zástupci do čela města zvoleni, pak změna nebude jen v místě konání zastupitelstva, které se schází v Lidovém domě ve Staré Roli místo na Krajském úřadě Karlovarského kraje, ale bývalá opozice si vymění místa s dosavadní koalicí ODSa ČSSD. A tyto dvě strany si po dlouhých letech vyzkouší práci v opozici.

Volbu nového vedení města může rozhodnout jeden jediný hlas. K 20 disponuje dvaceti mandáty a všechny potřebuje. Zřejmě bude zasedání napínavé od samého počátku. Je velmi pravděpodobné, že K 20 bude chtít prosadit volbu aklamací, tedy veřejnou. „Vždy jsme zdůraňovali, že chceme být transparentní a nic neskrývat, proč bychom se tedy veřejně ke své zodpovědnosti nepřihlásili?“ vysvětlil jeden z členů koalice.

Rozumný názor.