Úderem čtrnácté hodiny se včera otevřely volební místnosti. Politikům se už nyní rosí čela, protože nikdo si netroufne odhadnout, jak letošní komunální volby dopadnou. Překvapí volební výsledek? Jak rozhodnou voliči? Komu ze sedmnácti politických stran a hnutí dají svůj hlas v Karlových Varech? To vše bude jasné už v neděli. A politikům začne další martyrium. Kampaň sice skončila, ale podle výsledků voleb se začne vyjednávat povolební koalice. Kdo v ní nebude, ten skončí v opozici.

Voliči na Karlovarsku souběžně s komunálním parlamentem volí také senátora. Buď o svém zástupci do horní komory parlamentu nečekaně rozhodnou už tento víkend, ale to by jeden z kandidátů musel obdržet před padesát procent hlasů, nebo si lidé senátní volby zopakují za týden.

Jedno je jisté ale už nyní. Tentokrát to nejsou lidé, kteří poníženě čekají, jak politici rozhodnou. To opačné garde znamená, že politici pokorně čekají, jaký jim lidé vystaví účet. A jak někteří během čtyř uplynulých let pracovali, na to skutečně nejde zapomenout. Ty pomníky máme stále před očima. Po celém městě.