Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Grand Majestic: ohrozí vstup Karlových Varů do UNESCO?

Karlovy Vary — Kolem tohoto kontroverzního projektu je stále rušno a lidé situaci bedlivě sledují.

7.11.2008 6
SDÍLEJ:

Grand Majestic. Vizualizace rozlehlého hotelového komplexu, který chce investor postavit vedle kostela sv. Maří Magdaleny.Foto: Repro KD

Krajský úřad Karlovarského kraje vydal rozhodnutí, kterým změnil rozhodnutí magistrátu města Karlovy Vary tak, že záměr výstavby hotelu Grand Majestic je přípustný pouze za splnění základních podmínek, tedy že v další dokumentaci (k územnímu řízení) a projektové dokumentaci (ke stavebnímu řízení) budou podrobněji řešeny záležitosti týkající se uspořádání střešní krajiny nové zástavby, architektonického řešení stavby a dalších detailů (věžičky, terasové střechy a podobně).

Své rozhodnutí krajský úřad odůvodnil zejména tím, že předmětná stavba bude ještě následně v územním a stavebním řízení podrobněji než nyní posouzena orgánem památkové péče:

Způsobem, jakým rozhodl orgán památkové péče v napadeném rozhodnutí, tj. záměr označil plně za nepřípustný, zcela znemožnil žadateli, resp. budoucímu stavebníkovi, aby svůj záměr změnil či přizpůsobil případným podmínkám stanoveným orgánem památkové péče. Je třeba mít na zřeteli i tu skutečnost, že ostatní dotčené orgány mohou mít v územním řízení i stavebním řízení na věc zcela jiný názor než orgán památkové péče, a pak je třeba tuto záležitost řešit ve smyslu § 136 správního řádu jako rozpor mezi dotčenými orgány, příp. mezi správním orgánem, který vede řízení, a dotčeným orgánem.

Krajský úřad Karlovarského kraje, odbor životního prostředí a zemědělství, navíc obdržel žádost pana Ing. arch. Alexandera Mikoláše, tedy zplnomocněného zástupce společnosti RLRE EDEN INVEST, s. r. o., oznamovatele záměru „Hotel Grand Majestic, náměstí Svobody“, o ukončení procesu posuzování vlivů na životní prostředí.

Stavebník tedy navíc musí požádat o EIU znovu.

Autor: Ivana Kalinová

7.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Mezinárodní taneční soutěž Grand Prix v Chebu bude mít letos výročí 25 let.

Prestižní taneční soutěž slaví čtvrtstoletí

Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Karlovy Vary – Svátek naturální kulturistiky a fitness? Ano, přesně tak. Fanoušci tohoto sportu si přišli během sobotního dne zcela jistě na své. Na programu totiž byl ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.

Předjíždějící motorkář skončil v nemocnici, auto je jen nabořené

Karlovy Vary - Řidič osobního automobilu srazil motorkáře, který ho předjížděl. Motorkář byl s těžkým poraněním páteře letecky transportován do nemocnice.

Dvě hromadné nehody způsobili řidiči náklaďáků

Karlovarsko – Dvě hromadné nehody, při nichž to naštěstí odnesly hlavně plechy automobilů a záchranáři pomáhali jen jednomu lehce zraněnému, se staly v pondělí. Obě měli na svědomí řidiči náklaďáků.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení