To je kategorie sama o sobě.

Nedávno se například jeden radní z ODS svěřil, že oslovil svého známého, který provozuje v Karlových Varech známé fit studio, zda by si nechtěl prostory v hale pronajmout. Problém nastal ale zcela někde jinde. Prostorové uspořádání haly totiž neumožňuje, aby v některých částech bylo zřízeno fitcentrum.

Když tuto informaci sdělili redaktoři Deníku na tiskové konferenci primátorce Veronice Vlkové (ODS), ta jen nevěřícně kroutila hlavou. „Samozřejmě, že na všechny nájemce bude vyhlášeno výběrové řízení,“ komentovala před časem udivená Vlková tento případ.

Zakázkou na dodávku zboží do haly se zabýval dokonce už i Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Na ten se totiž obrátil nespokojený účastník výběrového řízení. Ten měl zájem přihlásit se do soutěže o dodávku rolby, která by sloužila v hale.

„Podmínky výběrového řízení byly ale evidentně ušité na míru předem vybranému zájemci. Jiný uchazeč se tak obrátil na antimonopolní úřad o pomoc,“ informoval Otmar Homolka, člen občanského sdružení O co jim jde?!, které se snaží hlídat stavbu haly.

Jak včera potvrdil mluvčí antimonopolního úřadu Kristián Chalupa, nespokojený zájemce skutečně úřad v této věci oslovil. „Před pár dny jsme stěžovateli oznámili, že zadavatel výběrové řízení zrušil. Nyní náš úřad čeká na sdělení, že soutěž byla skutečně zrušena,“ upřesnil mluvčí Chalupa.

Z materiálů, které má redakce k dispozici, vyplývá, že zadavatel, tedy městská společnost KV Arena, informovala úřad o zrušeném výběrovémřízení už 24. dubna.

Byl to přitom právě tento úřad, co městu kvůli zakázce na stavbu haly udělil půlmilionovou pokutu. Město se proti tomu odvolalo.

Jana Kopecká, Ivana Kalinová

Související články: Chceme zakázku na hale… a nechceme to zadarmo! a Jak chtěla KV Arena kupovat rolbu…