Budova zbrojnice by měla ´mládnout´ a modernizovat se i během letošního roku. Uplynulý pátek sbor za účasti primátora Karlových Varů Wernera Hauptmanna a zástupců krajských hasičů převzal zrekonstruované zázemí zbrojnice.

„Jsme velmi rádi, že se stav budovy postupně zlepšuje. Zhruba před dvěma lety se dělala například nová fasáda a loni v prosinci byla dokončena rekonstrukce sociálního zařízení. Město tedy skutečně začalo s námi více spolupracovat, a hned se nám v modernějším prostředí lépe pracuje,“ zhodnotil Milan Holý, velitel tašovických dobrovolných hasičů.

Podle Holého by měly práce pokračovat i letos. „Měla by se vyměnit okna za plastová, udělat nová, ovládaná vrata a také zateplení budovy. Vše se tedy rapidně zlepšuje,“ dodal velitel.

Hasiči si nestěžují ani na vybavení k zásahům. „Náš zásahový vůz je velmi dobře vybaven, a jsme tedy připraveni řešit i ty nejkrizovější situace. Zdá se, že si města začínají uvědomovat, že dobrovolné sbory nejsou jen do počtu, ale skutečně mohou profesionálním hasičům výrazně pomoci,“ uzavřel velitel dobrovolných hasičů.